Dodana: 19 lipiec 2019 09:49

Zmodyfikowana: 19 lipiec 2019 09:49

Były piłkarz Jagiellonii Białystok oraz Sokoła Sokółka potrzebuje wsparcia

Jerzy Łapicz to zasłużony dla regionalnej piłki nożnej sportowiec: był wychowankiem sokólskiego Sokoła, grał w białostockim Włókniarzu a wraz z Jagiellonią awansował po raz pierwszy w historii klubu do II ligi. Dziś o wsparcie dla niego apelują przyjaciele i kibice - potrzeba 40 tys. zł.

Ilustracja do artykułu Jerzy Łapicz na wrota.jpg

Sportowiec w ostatnich latach bardzo podupadł na zdrowiu. Jak można przeczytać w apelu o wsparcie na stronie zbiórki (pomagam.pl): „10 lat temu zaczęły się problemy zdrowotne. Najpierw tętniak aorty brzusznej, a później kolejne, m.in. kardiologiczne i zakrzepica nóg. W 2018 r. konieczna była operacja, bo stwierdzono "krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej lewej". Pomogła ona jednak tylko na pół roku. Kolejna to już była amputacja tej nogi”.

Dziś Jerzy Łapicz potrzebuje funduszy na kupno protezy i wózka  inwalidzkiego. Koszt to ok. 40 tys. zł. Akcję zbierania pieniędzy na portalu crowdfundingowym prowadzą przyjaciele i znajomi sportowca. W akcję zaangażowali się także piłkarze i środowiska kibiców. Do wtorku, 16 lipca zebrano już ponad 26,5 tys. zł czyli ok. 66% potrzebnej kwoty. 

Jerzy Łapicz pierwsze kroki piłkarskie stawiał w Sokole Sokółka, z którym jeszcze pod koniec lat 60-tych święcił triumfy juniorskie na szczeblu regionalnym. Następnie został piłkarzem Włókniarza Białystok. Na początku lat 70-tych miał okazję trenować z będącą wtedy u szczytu piłkarskiej potęgi w Polsce – Stalą Mielec, w której występował m.in. Grzegorz Lato. Po powrocie do Białegostoku ponownie grał we Włókniarzu Białystok, skąd trafił do Jagiellonii. W latach 1974-80 stanowił o sile białostockiej defensywy pełniąc jednocześnie w drużynie funkcję kapitana. Z Jagiellonią awansował po raz pierwszy w historii klubu do II ligi – ówczesnego zaplecza najwyższej klasy rozgrywek. W klubie grał m.in. z późniejszymi trenerami Jagiellonii Ryszardem Karalusem i Mirosławem Mojsiuszko oraz najsłynniejszym golkiperem białostockiego klubu – Mirosławem Sowińskim.

Zbiórka prowadzona jest na portalu Pomagam.pl – link do strony.


mat.org / red.mn

fot. fanpage Skarbiec Jagiellonii, Pomagam.pl

facebook