Dodana: 10 czerwiec 2019 11:11

Zmodyfikowana: 10 czerwiec 2019 13:58

Białystok. Grand Prix w Lekkiej Atletyce za nami

Biegi na kilku dystansach, rzut oszczepem, pchnięcie kulą i inne dyscypliny – w ostatni weekend (7-9.06.) najlepsi niepełnosprawni zawodnicy z całej Polski rywalizowali na Stadionie Lekkoatletycznym w Białymstoku. Turniej odbył się w ramach cyklu Grand Prix Polski w Lekkiej Atletyce. Gospodarzem zawodów było Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START” Białystok.

Ilustracja do artykułu Grand Prix Polski w Lekkiej Atletyce (1).JPG

Rozgrywający się w Białymstoku turniej otrzymał wsparcie finansowe samorządu województwa podlaskiego.  List z podziękowaniami Podlaskiemu Stowarzyszeniu Sportowemu Osób Niepełnosprawnych „Start” za integrację środowisk osób z niepełnosprawnościami przekazał marszałek Artur Kosicki.  
„Aktywność sportowa ogrywa ważna rolę w życiu osób z niepełnosprawnościami. Poza aspektem zdrowotnym i rehabilitacyjnym, równie znaczące jest poczucie przynależności do grupy i otwarcie na nowe możliwości. Jest to także skuteczna forma integracji” – czytamy m.in. w liście.
Podczas uroczystości zamknięcia zawodów, Marszałka Województwa Podlaskiego reprezentowała rzecznik prasowa Izabela Smaczna-Jórczykowska.


Paralekkoatletyczne Grand Prix Polski, to  cykl imprez lekkoatletycznych osób z niepełnosprawnościami. Turniej jest oficjalną ścieżką do Mistrzostw Europy. W zawodach uczestniczyli najlepsi niepełnosprawni zawodnicy z całej Polski. Zgłoszonych zostało ponad 20 ekip z całego kraju. Rywalizowano w takich konkurencjach jak: pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, rzut maczugą, skok w dal oraz w biegach na 100, 200, 400, 1500 i 5000 metrów.
W zawodach startowali paraolimpijczycy z Rio de Janeiro 2016.

 

oprac.ak
fot.Wojciech Zalewski

 

facebook