Dodana: 3 marzec 2021 08:52

Zmodyfikowana: 3 marzec 2021 09:34

Białostocki zapaśnik brązowym medalistą Pucharu Polski Kadetów

W miniony weekend (27-28.02) rozegrany został w Warszawie Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Zawodnik KS Wschód Białystok, Nikodem Godun, zdobył brązowy medal w kategorii 71kg.

Na podium stoją laureaci Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym wraz z organizatorami turnieju oraz trenerami

Białostocki zapaśnik stoczył siedem pojedynków, z czego sześć wygrał i jeden przegrał.

Na turnieju stoczono łącznie 418 walk na trzech matach, walczyło 234 zapaśników z 48 klubów z całej Polski.

Puchar Polski Kadetów był eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a Nikodem Godun zajmując trzecie miejsce zagwarantował sobie już kwalifikację na Olimpiadę.

Turniej uświetnili swoją osobą m.in. Prezes PZZ - Andrzej Supron, Wiceprezes PZZ do stylu klasycznego - Ryszard Wolny oraz Wiceprezes PZZ do stylu wolnego - Ryszard Niedźwiecki.

źródło i fot.: KS Wschód