Dodana: 22 sierpień 2019 12:58

Zmodyfikowana: 22 sierpień 2019 13:21

Augustów kolejnym przystankiem Aktywnego Lata z Radiem ZET!

Czerwone miasteczko Radia ZET przemierza Podlaskie. Tym razem - w najbliższa niedzielę 25 sierpnia - zawita do Augustowa, aby odkryć atrakcje Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Ilustracja do artykułu Grafika Aktywne Lato.png

Od godz. 9.00 przy Rynku Zygmunta Augusta w specjalnym namiocie Green Velo każdy będzie mógł uzyskać informacje o atrakcjach turystycznych województwa podlaskiego znajdujących się na tym wyjątkowym szlaku. Obok czerwonego miasteczka stanie też kapsuła 5D, w której będzie można odbyć niecodzienną podróż po Green Velo odwiedzając wybrane zakątki 5 województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. W trakcie kilkuminutowego seansu w kapsule można nie tylko zobaczyć w trójwymiarze, ale też usłyszeć oraz poczuć ruch, wiatr i wodę towarzyszące rowerzystom podczas przejażdżki. Ten seans to zaledwie wirtualna namiastka możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu na rowerze, które znajdziecie w województwie podlaskim.

W tym dniu nie zabraknie też sportowych rozgrywek, trenerskich porad, zabaw i konkursów z nagrodami dla całych rodzin.

Augustów leży na liczącym prawie 2000 km szlaku rowerowym Green Velo, biegnącym przez 5 województw Polski Wschodniej. Sam Augustów jest znaczącym punktem na szlaku, który oferuje szeroki wachlarz możliwości uprawiania turystyki aktywnej. Przede wszystkim to 350 km szlaków kajakowych, 281 kilometrów leśnych szlaków rowerowych i 400 kilometrów szlaków konnych.  

mat. org/art

 

facebook