Dodana: 11 kwiecień 2019 20:49

Zmodyfikowana: 11 kwiecień 2019 20:49

Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w Supraślu

600 zawodniczek i zawodników z 60 uczelni z całego kraju wystartuje w sobotę (13 kwietnia) w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Supraślu. Organizowane cyklicznie mistrzostwa gromadzą czołówkę biegaczy z całej Polski.

Ilustracja do artykułu amp_plakat.jpg

Zawody zostaną rozegrane na szlakach rekreacyjno-sportowych Uroczyska Glinki. To znana część Puszczy Knyszyńskiej, położona na skraju Supraśla, na której odbywają się biegi narciarskie (np. Bieg Hubala) oraz imprezy związane z narciarstwem biegowym.

Tym razem publiczność będzie mogła obserwować zmagania biegaczy: rywalizacje kobiet na 3 i 6 kilometrów oraz rywalizacje mężczyzn na 4,5 oraz 9 kilometrów. Uroczyste otwarcie zawodów o godzinie 10:00. Pierwszy bieg startuje pół godziny później. Biegaczki poprowadzi na start łazik marsjański skonstruowany przez studentów Politechniki Białostockiej. Oficjalne ogłoszenie wyników i ceremonia dekoracji o godz. 14:00. Warto dodać, że zawodnicy przyjeżdżają na Podlasie już w piątek popołudniu (12 kwietnia).

Patronat nad Mistrzostwami objęli m.in.: Burmistrz Supraśla, Marszałek Województwa Podlaskiego, Rektor Politechniki Białostockiej.

W ubiegłym roku Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych odbywały się w Siemianowicach Śląskich. W tym roku organizację powierzono Klubowi Uczelnianemu Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Białostockiej oraz Klubowi Środowiskowemu AZS Województwa Podlaskiego.

Film promujący Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, Supraśl 2019 

Na plakacie promującym mistrzostwa najlepsza zawodniczka z Podlasia: Katarzyna Jankowska (do niedawna Rutkowska). Katarzyna to medalistka mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych i różnych konkurencjach. Od trzech lat jest niepokonana w seniorskich mistrzostwach Polski na 10 km, a od dwóch w biegu przełajowym na 5 km. Jest też reprezentantką kraju na mistrzostwach świata i Europy.

mat. PB

facebook