Dodana: 12 wrzesień 2019 12:41

Zmodyfikowana: 12 wrzesień 2019 12:41

5. PKO Bieg Charytatywny – pomóc dzieciom w edukacji!

W sobotę 14 września na stadionach 12. miast w Polsce, w tym w Białymstoku, rozpocznie się 5. PKO Bieg Charytatywny oraz PKO Bieg Charytatywny Młodych. W tym roku ich uczestnicy pobiegną dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, aby pomóc im w edukacji pozaszkolnej.

Ilustracja do artykułu Bieganie.jpg

5. PKO Bieg Charytatywny odbywający się pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”, będzie miał miejsce się w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. Biegom towarzyszyć będą ekologiczne pikniki rodzinne.

Zadaniem uczestników startujących w pięcioosobowych sztafetach jest pokonanie, jak największej liczby okrążeń stadionu w ciągu godziny. Za zaangażowanie uczestników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na cel charytatywny, którym w tym roku jest wsparcie edukacji podopiecznych z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

Bieg główny rozpocznie się o godzinie 10:00 a rywalizacja młodzieży – PKO Bieg Charytatywny Młodych o godzinie 12:00. W Białymstoku wydarzenie odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym w Zespole Obiektów Sportowych „Zwierzyniec” przy ul. 11 Listopada 28.

Edukacja pozaszkolna dzieci

PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która z roku na rok gromadzi więcej uczestników. Dzięki nim, w ciągu czterech edycji PKO Biegu Charytatywnego, na posiłki dla dzieci, wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała już ponad 3 mln. zł. W tym roku celem będzie edukacja.

– Wiemy, jak ważna jest edukacja. Dlatego uznaliśmy, że po czterech latach nasze siły i środki przekierujemy na pozaszkolną edukację dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, bo tam najbardziej jej brakuje. Chodzi o alternatywne formy edukacji i o zajęcia pozalekcyjne – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. 

Każdy może pomóc

W 5. PKO Biegu Charytatywnym pomagać mogą także kibice. Wystarczy, że będą się wyróżniać w dopingowaniu swojej drużyny biegowej. Liczą się aktywność, pomysłowość czy stroje. Zwycięskie drużyny kibiców będą mogły wskazać dowolny cel charytatywny, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe 10 tys. zł. Kibice mogą także wskazać 5. PKO Bieg Charytatywny, a wówczas dodatkowe środki trafią do puli przeznaczonej dla beneficjentów Biegu.

W tym roku każdy może wesprzeć cel PKO Biegu Charytatywnego, wpłacając dowolną kwotę korzystając z aplikacji IKO z funkcją „Pomagaj z nami” albo wpłacając środki na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065.

Ekologiczne pikniki rodzinne

W tym roku, na każdym stadionie z 12. miast przygotowano specjalne ekologiczne pikniki rodzinne, które wszędzie rozpoczną się od godziny 11:00. Na uczestników, w poszczególnych strefach czekają wyjątkowe atrakcje dla całych rodzin. Każdy będzie mógł sprawdzić swoją zwinność czy kondycję, zagrać w gigantyczną wersję znanej gry, skosztować zdrowych dań ze specjalnego menu, a także dowiedzieć się, co zrobić, żeby stać się bardziej eko. Na najmłodszych czekają malowanki, a na wszystkich – strefa relaksu.

Więcej o PKO Biegu Charytatywnym i programie „PKO Biegajmy razem” m.in. na stronie wydarzenia - link do strony.

mat. org./oprac. ms

fot. Pixabay

facebook