Dodana: 29 maj 2019 10:30

Zmodyfikowana: 29 maj 2019 10:32

38. Mały Memoriał Malinowskiego przechodzi do historii

Popularyzowanie postaci Bronisława Malinowskiego, lansowanie biegów masowych, upowszechnienie idei olimpijskiej, czystej gry i rywalizacji drużynowej wśród dzieci i młodzieży to cele organizowanego w Białymstoku memoriału. Impreza odbyła się 21 maja w białostockim Lesie Pietrasze.

Ilustracja do artykułu IMG_7930.JPG

Piękna pogoda, znakomita piknikowa atmosfera, sporo dobrego sportu i sprawnie zorganizowana impreza z udziałem prawie 500 startujących, w tym kilkoro znakomitych przełajowców z KS Podlasia Białystok, to główna wizytówka Memoriału Bronisława Malinowskiego.

Zawody obejmują współzawodnictwo w zakresie biegów przełajowych indywidualnych i drużynowych (dotyczy tylko szkół podstawowych) w siedmiu kategoriach.

Warto wiedzieć, iż Memoriał był rozgrywana na łąkach przy ulicy Piastowskiej, później na obiektach wojskowych przy ulicy Kawaleryjskiej, a od 31 lat - w Lesie Pietrasze.

Organizatorem memoriału są Szkoła Podstawowa Nr 32 w Białymstoku, UKS Hubal w Białymstoku oraz Harcerski Klub Olimpijczyka przy wsparciu m.in. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Miasta Białegostoku, Nadleśnictwa Dojlidy oraz Podlaskiej Rady Olimpijskiej PKOL Białystok i Rady Rodziców SP 32 Białystok.

Pełna lista uczetników wraz z wynikami znajduje się w załączniku poniżej.

mat. org. / oprac. mn

facebook