Dodana: 11 grudzień 2018 18:42

Zmodyfikowana: 13 grudzień 2018 13:41

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Stanisław Derehajło

Ilustracja do artykułu Stanisław Derehajłomm.jpg

Stanisław Derehajło – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego – historyk, absolwent Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu: zarządzania funduszami UE, zarządzania oświatą, socjoterapii i edukacji twórczej.

Blisko 20 lat jako wójt kierował gminą Boćki (od 1998 r.), by następnie w 2017 r. przenieść się do Warszawy do NASK (państwowy instytut badawczy nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji) – gdzie pracował jako dyrektor Centrum Kontaktu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Jest również doradcą wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. 

Społecznik, animator, pasjonat. Przez wiele lat związany z zespołami ludowymi,  początkowo jako członek zespołu folklorystycznego „Podlaskie Kukułki” z Bielska Podlaskiego a następnie przez 20 lat - kierownik zespołu „Klekociaki” z Bociek.

Aktywnie działa w podlaskich strukturach OSP RP – jest druhem OSP w Boćkach a także Skarbnikiem Prezydium Wojewódzkiego OSP RP w Podlaskiem.    

Wspólnie z rodziną prowadzi gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i agroturystycznym. Od 25 lat pasjonuje się pszczelarstwem, obecnie  jego pasieka liczy 60 rodzin. Żonaty, troje dzieci.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook