Dodana: 19 wrzesień 2019 10:18

Zmodyfikowana: 19 wrzesień 2019 10:18

Na trasę Roszki Wodźki – Wysokie Mazowieckie wejdą drogowcy

Za kilka tygodni na trasę Roszki-Wodźki – Wysokie Mazowieckie wejdą drogowcy. Rozpocznie się tam pierwszy etap rozbudowy drogi wojewódzkiej 678. W środę (18.09) Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego podpisał umowę na realizację inwestycji z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.

Ilustracja do artykułu Podpisanie umowy na drogę Roszki-Wodźki - Wys. Maz.-34.jpg

Pierwszy etap przebudowy dotyczy 2,4 km odcinka DK 678 – od skrzyżowania ulic Białostockiej i Warszawskiej w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie powstanie rondo – w kierunku Białegostoku.

- Rozpoczynamy bardzo potrzebną inwestycję – mówił marszałek Kosicki podczas konferencji prasowej przed podpisaniem umowy – To jest wprawdzie tylko fragment drogi Białystok - Wysokie Mazowieckie, ale ważne, że ta przebudowa zostanie rozpoczęta.

Marszałek podkreślał, że zarząd województwa kolejne etapy rozbudowy DW 678 chciałby finansować ze środków europejskich.- Chcemy jeszcze w ramach tego budżetu unijnego wygospodarować środki, a jeśli to się nie uda to będziemy starać się o fundusze dostępne w ramach budżetu 2021 – 2027- mówił.

Koszt rozbudowy 2,5 km odcinka drogi to ponad 34 mln zł. Pochodzą one z budżetu województwa.

Wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Siekierko wyjaśniał, że samorząd województwa zdecydował się na przeprowadzanie prac drogowych etapami ze względu na zbyt duży koszt wykonania całej inwestycji jednocześnie.

W ramach rozbudowy na 2,5 km odcinka powstanie jezdnia o szerokości 7 metrów z objazdami z rondem w Wysokiem Mazowieckiem. Zostaną też wybudowane m.in. droga serwisowa, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych i niezbędna infrastruktura wodna, gazowa i elektryczna.

Jak zapewnia przedstawiciel wykonawcy Mariusz Serżysko, dyrektor Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów,  drogowcy na DK 678 mają wjechać w ciągu kilku tygodni. A pod koniec przyszłego roku droga zostanie oddana do użytku.

DW 678 to jedna z najbardziej obłożonych dróg w województwie. Samorządowcy zabiegali o jej remont od kilku lat. Dlatego podczas podpisania umowy nie kryli satysfakcji.  

Artur Kosicki podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w rozpoczęcie inwestycji. Podpisanie umowy z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów  Sp. z o.o.  odbyło się przy drodze 678, na skrzyżowaniu w kierunku miejscowości Zawrocie-Nowiny.

W uroczystości wzięli też udział m.in. poseł Bernadeta Krynicka, radni wojewódzcy Aleksandra Szczudło i Łukasz Siekierko, burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko, wójt gminy Sokoły Józef Zajkowski, radni gminni oraz dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Józef Sulima.

ak/red.is
 

facebook