Dodana: 18 czerwiec 2019 09:38

Zmodyfikowana: 18 czerwiec 2019 09:40

Modernizacja energetyczna. Wszystkie inwestycje z dofinansowaniem!

Zarząd Województwa Podlaskiego na poniedziałkowym posiedzeniu zwiększył do 108,5 mln zł budżet konkursu na modernizację energetyczną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Dzięki temu wszystkie pozytywnie ocenione projekty otrzymają dofinansowanie.

Ilustracja do artykułu Zarząd 17 (2).JPG

Ubiegłoroczny konkurs z poddziałania 5.3.1 cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło dużo dobrze przygotowanych projektów, których zakładane dofinansowanie znacznie przekroczyłoby budżet przeznaczony na konkurs (wynosił 80 mln zł). Dlatego już tydzień temu Zarząd Województwa zwiększył pulę na ten nabór. Przyznał 91 mln zł dotacji dla 43 projektów, wartych blisko 120 mln zł. Ale dla dwunastu inwestycji i tak zabrakło pieniędzy.

Dlatego Zarząd Województwa po raz drugi zwiększył budżet tego naboru, tym razem do 108,5 mln zł i przyznał 17,4 mln zł dofinansowania pozostałym projektom, które spełniły kryteria konkursowe. To 12 inwestycji o wartości blisko 24 mln zł.

Łącznie w tym naborze aż 55 projektów, zgłoszonych przez samorządy, szpitale, parafie, otrzymało 108,5 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wykorzystają je na modernizację energetyczną szpitali, przychodni, szkół, przedszkoli, świetlic, bibliotek i kościołów.

blm

 

facebook