Dodana: 11 czerwiec 2019 13:58

Zmodyfikowana: 11 czerwiec 2019 14:30

Dwa przepisy na samodzielność - wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Ponad 2,5 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego uzyskają dwa projekty nastawione na usamodzielnienie się osób niepełnosprawnych. Tak zdecydował na dzisiejszym posiedzeniu, 11 czerwca, marszałek Artur Kosicki i Zarząd Województwa Podlaskiego.

Dłonie w uścisku wsparcia

Stowarzyszenie „My dla innych” otrzyma ponad 960 tys. zł z RPOWP na tzw. mieszkania wspomagane. Będą to cztery mieszkania, które zostaną wyremontowane i zaadaptowane. Korzystać z nich mają osoby z niepełnosprawnościami, zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Specjalnie przeszkolona kadra pomoże im się usamodzielnić. Inwestycja warta jest milion złotych.

Z kolei Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MD Care” zrealizuje projekt „Przepis na samodzielność”, którego cel jest tożsamy z tytułem. Polega na świadczeniu kompleksowych usług społecznych umożliwiających pełnoletnim osobom z niepełnosprawnościami niezależne i samodzielne życie. W ramach projektu zostanie przeszkolonych ośmiu asystentów osobistych, którzy mają pomagać w tym powrocie do samodzielności. Powstanie również bezpłatna wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji. Koszt tego przedsięwzięcia to 1,66 mln zł, dofinansowanie wyniesie 1,57 mln zł.

Blm/ red. is
fot.pixabay

 

facebook