Dodana: 26 luty 2019 11:23

Zmodyfikowana: 26 luty 2019 19:43

Dotacja na stworzenie świetlicy dla dzieci w Nowince

Ponad 170 tysięcy złotych przyznał dziś (26 lutego br.) zarząd województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na utworzenie ośrodka w Nowince. Świetlica "Promyk Puszczy" wspomoże w rozwoju dzieci z ubogich rodzin.

Ilustracja do artykułu zarzad 02.01-03.jpg

Stowarzyszenie na rzecz integracji społeczności wiejskiej „Wspólnota Puszczy” w partnerstwie z gminą Nowinka utworzą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nowince świetlicę „Promyk Puszczy”. Jej zadaniem będzie opieka nad dziećmi w wieku od 6 do 17 lata, pochodzącymi z ubogich rodzin, borykających się z problemami.
Wezmą one udział w zajęciach informatycznych, językowych, teatralnych, rzemiosła artystycznego, a także z zakresu skutecznej nauki i zapamiętywania.
W świetlicy podopieczni będą mieli też zapewnioną opiekę, pomoc w nauce, organizację czasu wolnego, zajęcia wychowawcze.
Pobyt w tej placówce ma im pomóc w życiu, zniwelować zagrożenie wykluczeniem społecznym.

Wartość tego projektu wynosi 182 tys. zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – 172 tys. zł. Został on zgłoszony w naborze w ramach Lokalnej Grupy Działania „Suwalsko-Sejneńska”.

 

is

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook