Dodana: 4 maj 2016 15:06

Zmodyfikowana: 4 maj 2016 15:11

Pierwszy dzień z linią C na kampus UwB

Dziś, 4 maja 2016 pierwszy dzień funkcjonowania linii C - autobusu białostockiej komunikacji miejskiej, który dojeżdża do kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Z tej okazji przedstawiciele Parlamentu Studenckiego zorganizowali mały happening. Wybrali się na przejażdżkę nową linią, a po drodze częstowali pasażerów cukierkami i namawiali, by ci częściej korzystali z połączenia. Słodki upominek dostał też kierowca.

Ilustracja do artykułu _DSC6937.JPG

Końcowy przystanek linii C znajduje się na ulicy 11 Listopada, około 100 metrów od budynku Wydziału Fizyki. Jak zapowiedział magistrat - linia została uruchomiona na próbę, na 2 miesiące. Jaki będzie jej dalszy los będzie zależało m.in. od tego, ile osób będzie korzystać z nowego połączenia.

O potrzebie lepszego skomunikowania kampusu z centrum miasta władze Uniwersytetu w Białystoku rozmawiały z władzami miasta od wielu miesięcy. Apelowali też o to studenci. W marcu petycję w sprawie autobusowego połączenia z kampusem złożyło stowarzyszenie Miasto Mieszkańców. Poparło ją wielu studentów i pracowników UwB.

Źródło: rzecznik prasowy Uniwersytet w Białymstoku

Fot. UwB 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook