Dodana: 5 maj 2022 10:09

Zmodyfikowana: 22 czerwiec 2022 11:15

Przyznano Nagrodę Rady Programowej TVP3 Białystok

Wyróżnienie otrzymała Beata Kamińska, autorka cyklu programów historycznych oraz licznych reportaży. W imieniu marszałka Artura Kosickiego nagrodę rzeczową dziennikarce wręczyła w środę, 4 maja, Izabela Smaczna-Jórczykowska, dyrektor Departamentu Polityki Informacyjnej urzędu marszałkowskiego i Rzecznik Prasowy marszałka.

Mężczyzna podaje kobiecie pamiątkowy dyplom. Z boku stoi klaszcząca w dłonie kobieta.

Beata Kamińska to ceniona reportażystka. Wiele miejsca w swojej pracy poświęca historii województwa podlaskiego. Rada Programowa TVP3 Białystok doceniła ją za ubiegłoroczne osiągnięcia artystyczne, w szczególności za upamiętnienie papieża Jana Pawła II, a także za film dokumentalny pt.: „Solidarność”, zrealizowany w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

– To jest bardzo miłe dostać taką nagrodę tym bardziej, że tę nagrodę dają ludzie stąd z Białegostoku i województwa - mówiła Beata Kamińska. - Historia regionalna jest mało znana i dlatego warto ją pokazywać. Znamy kawałek historii Polski, ale nie znamy historii regionu. Ważne jest, żebyśmy my Podlasianie wiedzieli, co tutaj się działo, na tych terenach.

Towarzyszącą wyróżnieniu nagrodę rzeczową ufundował marszałek Kosicki.

- Ta nagroda marszałka stała się można powiedzieć taką tradycją, nagradzania dziennikarzy, którzy wnoszą istotny wkład w promowanie naszego regionu, w tym przypadku pani Beata Kamińska we wspaniały sposób promuje historię naszego regionu – powiedziała Izabela Smaczna-Jórczykowska.

Reprezentowany przez nią marszałek Kosicki pogratulował wyróżnionej dziennikarce w liście okazjonalnym.

– Dziękuję Pani za promowanie i pokazywanie współczesnym pokoleniom historii Polski. Cieszę się, że białostocki ośrodek Telewizji Polskiej ma osobę, która jest wzorem w warsztacie reportażu dla innych dziennikarzy – pisał marszałek podkreślając, że laureatka nagrody „zauważa, i z troską pochyla się nad historiami ludzi stąd, z tej ziemi, z regionu Podlaskiego, co niezmiernie cieszy, bo pozostawia to nieoceniony ślad dla przyszłych pokoleń”.

Praca Beaty Kamińskiej została jednogłośnie doceniona przez Radę Programową TVP3.  

– Doceniamy ogromny profesjonalizm, zawodowstwo i dużą aktywność twórczą Pani Beaty. Jest to osoba charakteryzująca się dokładnością. Rok 2021 był bardzo dobry dla niej, zrealizowała bardzo wiele reportaży, filmów i programów – mówił Roman Czepe, przewodniczący Rady.

Nagrody Rady Programowej TVP3 Białystok przyznawane są raz w roku. Mają wspierać i promować profesjonalne dziennikarstwo w mediach publicznych. Jej laureatami mogą być pracownicy i współpracownicy białostockiego oddziału Telewizji Polskiej. Rada podczas wyboru potencjalnego laureata, kierowała się m.in. rzetelnością, obiektywizmem oraz walorami warsztatowymi, czyli jakością materiałów.

Paulina Tołcz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook