Dodana: 6 grudzień 2021 09:47

Zmodyfikowana: 7 grudzień 2021 11:54

Akcja „Podarujmy Dzieciom Święta”

Był wspólny posiłek, prezenty i spotkanie z Mikołajem. Blisko 80 dzieci z rodzicami wzięło udział w niedzielę, 5 grudnia, w akcji „Podarujmy dzieciom święta”. To przedsięwzięcie przygotowane z myślą o represjonowanych rodzinach z Białorusi przez Fundację na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny oraz Fundację Okno na Wschód. Wzięła w nim udział Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

Kobieta trzymająca dziecko

– Bardzo się cieszę, że możemy się tu dzisiaj spotkać. To wspaniała inicjatywa. Jest niezwykle istotne, że w tej trudnej sytuacji są organizacje, które  udzielają wsparcia potrzebującym rodzinom  – mówiła Wiesława Burnos życząc zgromadzonym dzieciom jak najlepszej przyszłości, pomimo trudności, jakie je spotykają.

Podarujmy dzieciom Święta (16).jpg

Niedzielne spotkanie stało się okazją do przybliżenia jego uczestnikom polskiej kultury i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

– Naszym zamysłem było pokazać tym rodzinom jak wyglądają polskie święta, jak wygląda nasza świąteczna tradycja. Dla niektórych to jedyna okazja, żeby przeżyć je w taki sposób – zaznaczył Rafał Cierniak, prezes Fundacji na Rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny.

Podczas wydarzenia dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne o pochodzeniu Świąt Bożego Narodzenia. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich. Spotkanie zwieńczyła wspólna kolacja z daniami wigilijnymi i przekazanie prezentów od Mikołaja.

Paulina Tołcz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

Podarujmy dzieciom Święta (27).jpg

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook