Dodana: 13 lipiec 2020 12:51

Zmodyfikowana: 13 lipiec 2020 13:06

Puchar Gmin – konkurs dla podlaskich samorządów z największą frekwencją w wyborach

Po 50 tys. zł dla każdej z 10 podlaskich gmin z największą procentową frekwencją w drugiej turze wyborów prezydenckich przeznaczył samorząd województwa. Marszałek Artur Kosicki podczas czwartkowej (09.07) konferencji przedstawił zasady konkursu. Podkreślał też dlaczego warto i trzeba brać udział w wyborach.

Ilustracja do artykułu Puchar Gmin - konferencja-4.jpg

- Jako Zarząd Województwa Podlaskiego uważamy to za swój obowiązek, żeby zachęcać mieszkańców naszego regionu do tego, by brali udział w wyborach – mówił podczas konferencji Artur Kosicki.  - To jest prawo, z którego powinniśmy korzystać, to jest dzień, który powinniśmy sobie zarezerwować na to, aby wziąć udział w wyborach i w ten sposób decydować o tym, w jakim kierunku będzie rozwijać się nasz kraj i kto tym krajem będzie zarządzać – zaznaczył.

W konkursie Puchar Gmin dotację w wysokości 50 tys. zł otrzyma te 10 podlaskich gmin, które osiągną najwyższą procentową frekwencję w niedzielnych (12.07) wyborach prezydenckich. Pieniądze z budżetu Województwa Podlaskiego wykorzystać będzie można wykorzystać na wyposażenie bądź modernizację lub remont świetlic na swoim terenie.

Inicjatywa ma nie tylko wpłynąć na zwiększenie liczby mieszkańców Podlaskiego biorących udział w wyborach, ale też wyróżnić najbardziej aktywne lokalne społeczności.

- Wierzymy w to, że mieszkańcy naszego regionu są ambitni, zdecydowani, by wziąć sprawy w swoje ręce i chcą decydować o tym, jak w przyszłości będzie rozwijał się nasz kraj – podkreślił marszałek.

Po wyborach gminy, które zwyciężą, będą musiały złożyć dokumenty do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego wraz z wnioskiem, na jakie działania zostaną przeznaczone pieniądze. Wnioski zostaną ocenione pod względem formalnym i merytorycznym.

Małgorzata Sawicka

fot. Anna Augustynowicz

 

facebook