Dodana: 7 styczeń 2009 10:10

Zmodyfikowana: 10 styczeń 2021 20:04

Gmina Szepietowo

Herb Gminy Szepietowo   Burmistrz Szepietowa – Robert Lucjan Wyszyński

   Urząd Miejski w Szepietowie

   ul. Główna 6, 18-210 Szepietowo

   tel. 86 306 73 00,  fax: 86 306 73 01

   e-mail: um@szepietowo.pl

   link do strony internetowej gminy

Gmina Szepietowo leży w południowo – zachodniej części Województwa Podlaskiego, na pograniczu Mazowsza i Podlasia. Gmina zajmuje obszar 151,9 km2, który zamieszkuje 7 088 mieszkańców. Sieć osadniczą w gminie tworzy 48 miejscowości wiejskich, będących jednocześnie sołectwami.

Urząd Miejski w Szepietowie 

Szepietowo to gmina o wielkim potencjale. Bliskość Warszawy i granicy państwa, oraz dobre połączenia komunikacyjne, czynią z gminy bardzo atrakcyjne miejsce do inwestowania oraz nawiązywania kontaktów gospodarczych i handlowych.

Szepietowo jest nazywane rolniczą stolicą Polski, głównie ze względu na bardzo dobrze rozwinięte rolnictwo, nastawione w głównym stopniu na hodowlę bydła mlecznego.

Występują tu niespotykane na innych terenach Polski tzw. wsie gniazdowe, które charakteryzują się wspólnymi członami nazw i w większości jednakowymi nazwiskami mieszkańców.

W miejscowości Szepietowo-Wawrzyńce odbywa się co roku szereg cyklicznych imprez wystawienniczo-targowych, organizowanych przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Imprezy te przyciągają wystawców i odwiedzających z terenu całej Polski oraz z zagranicy.

Miejsca warte odwiedzenia:

  • kościół parafialny p.w. św. Anny w Dąbrówce Kościelnej;
  • pomnik POW w Dąbrówce Kościelnej;
  • pozostałości zespołu dworskiego w miejscowości Szepietowo Wawrzyńce.

Widok na Szepietowo z lotu ptaka

źródło/fot.: Urząd Miejski w Szepietowie

oprac. Władysław Tokarski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook