Dodana: 25 lipiec 2016 14:22

Zmodyfikowana: 26 lipiec 2016 08:48

Białystok. Trzy tysiące bezpłatnych domowych odbiorów dużych elektrośmieci

Białystok uczestniczy w ogólnopolskim programie „Moje miasto bez elektrośmieci”, w wyniku którego mieszkańcy już 3 tysiące razy skorzystali z usługi domowych odbiorów elektrośmieci, co plasuje ich w ścisłej czołówce w Polsce. Pokazują w ten sposób, że dla mieszkańców Białegostoku ważna jest idea troski o środowisko.

Ilustracja do artykułu LOGO_miasto_bez_elektrosmieci.jpg

"Moje miasto bez elektrośmieci” jest autorskim programem organizacji ElektroEko. Celem akcji jest tworzenie efektywnego i funkcjonalnego systemu zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców Polski. Projekt swoim zasięgiem objął już ponad 20 mln. Polaków, blisko 250 tys. polskich miast i ponad 3,5 tys. placówek oświatowych. Mieszkańcy miast uczestniczących w programie mogą korzystać z domowych odbiorów wielkogabarytowych elektrośmieci.

Jak możemy bezpłatnie pozbyć się dużych elektrośmieci?
W celu pozbycia się elektrośmieci z naszych domów wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00, by umówić się w dogodnym dniu i terminie na darmowy odbiór zepsutych urządzeń. Jest to doskonała okazja, aby skrzyknąć sąsiadów i razem zebrać wielkogabarytowe, niepotrzebne urządzenia, takie jak na przykład: telewizor (powyżej 24 cali), lodówka, zmywarka czy pralka. Przy okazji odebrane zostaną również mniejsze sprzęty (suszarka do włosów, szczoteczka elektryczna czy zabawki elektroniczne).

Infolinia, z którą należy kontaktować się w celu odebrania elektrośmieci dostępna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-17, natomiast w sobotę w godzinach 8-13.

Patrząc na imponujący wynik mieszkańców Białegostoku, którzy już 3 tysiące razy skorzystali darmowych odbiorów elektrośmieci można powiedzieć, że ekologiczne postawy nie są im obce. Z pewnością przekłada się to na czystość miasta, ponieważ wiele ton sprzętu zawierającego trujące pierwiastki i związki, zamiast na dzielnicowe śmietniki lub do lasów i łąk, trafiło do miejsca, w którym zostaną prawidłowo zutylizowane, bez szkody dla środowiska.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook