Dodana: 3 grudzień 2019 14:14

Zmodyfikowana: 4 grudzień 2019 09:00

Wojewódzki konkurs wiedzy o pszczelarstwie

"Pszczoła to niezwykle ciekawy owad, który potrafi zorganizować nam życie" - tymi słowami wicemarszałek Stanisław Derehajło przywitał uczestników Wojewódzkiego Konkursu o Pszczelarstwie, który odbył się we wtorek (03.12) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Zwyciężyła Magdalena Markowska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce.

Ilustracja do artykułu Konkurs Wiedzy o Pszczelarstwie-36.jpg

W konkursie wzięło udział 38 uczniów z 25 szkół średnich województwa podlaskiego. Uczestnicy przez 45 minut rozwiązywali test pisemny, który następnie został oceniony przez komisję konkursową w składzie:

  • hab. Elżbieta Jaketierynczuk - Rudczyk - prodziekan Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku,
  • Wojciech Tryzna - Prezes Podlaskiego Związku Pszczelarzy w Białymstoku,
  • Tomasz Kędziora - wykładowca Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli,
  • Mariusz Chachuła - wykładowca Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli,
  • Jarosław Stępień - wykładowca Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli.

Komisja przyznała 5 nagród - pierwsze trzy miejsca oraz dwa wyróżnienia.  Nagrodę główną zdobyła Magdalena Markowska z Rudki, a zaraz za nią uplasowali się: Daniel Zaremba z Ostrożan oraz Rafał Tyszko z Niećkowa. Wyróżnione zostały również Izabela Ejsmont z Białegostoku i Martyna Piotrowska z Bielska Podlaskiego. Cała piątka otrzymała z rąk komisji nagrody pieniężne, nagroda główna wyniosła 750 zł. 

- Pierwszy konkurs był dla nas wszystkich dużym doświadczeniem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy rywalizację - podsumował spotkanie Andrzej Pleszuk, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich UMWP.

Głównym celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat pszczelarstwa, więc każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz tematyczny upominek.

 

bm

facebook