Dodana: 20 wrzesień 2019 21:24

Zmodyfikowana: 23 wrzesień 2019 15:44

W podziękowaniu za plon

Podlaskie Koła Gospodyń Wiejskich, uczestnicy i laureaci konkursu na najpiękniejsze stoisko podczas tegorocznych Dożynek Wojewódzkich w Tykocinie, rolnicy wyróżnieni przez marszałka podczas tej uroczystości oraz starostowie dożynkowi – spotkali się w piątkowe popołudnie w białostockim Teatrze Dramatycznym. Rolę gospodarza w spotkaniu objął Stanisław Derehajło – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Wicemarszałek Stanisław Derehajło na scenie Teatru Dramatycznego na tle czerwonej kotary.

- To były pierwsze Dożynki zorganizowane przez obecny zarząd województwa i chciałbym Wam za nie podziękować – mówił ze sceny wicemarszałek wspominając wrześniową uroczystość (Dożynki Wojewódzkie odbyły się w Tykocinie 14 września br. – dop. red.) . – Pięknie razem wyglądaliśmy, pięknie się bawiliśmy, pięknie Wam dziękuję za tą wspólną pracę.

Wicemarszałek Derehajło przypomniał, ze jednym z priorytetowych zamierzeń zarządu województwa jest wspieranie w rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich, budowanie lokalnej tożsamości i rozwój najmniejszych nawet miejscowości Podlaskiego.

W podziękowaniu za wspólną pracę nad tegorocznymi Dożynkami wszyscy zaproszeni obejrzeli jedną z ostatnich premier białostockiego Teatru Dramatycznego: ”Wszystko w rodzinie”.

art

facebook