Dodana: 10 grudzień 2019 09:17

Zmodyfikowana: 10 grudzień 2019 09:17

Rolniczy opłatek z delegatami

Kilkudziesięciu delegatów Podlaskiej Izby Rolniczej spotkało się w poniedziałek w Białymstoku na Walnym Zgromadzeniu a przede wszystkim dorocznym opłatku. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele parlamentu, także europejskiego i administracji rządowej. Władze województwa reprezentował Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Spotkanie opłatkowe Podlaskiej Izby Rolniczej-13.jpg

- Życzę Wam i sobie, abyśmy w przyszłym roku mieli jak najmniej kontroli w naszych gospodarstwach, abyśmy mieli dobre ceny i nie musieli korzystać z zasiłku zusowskiego, a za rok,  abyśmy się spotkali i z uśmiechem składali sobie życzenia -  życzył przedstawicielom podlaskich rolników wicemarszałek Stanisław Derehajło.

Spotkanie w białostockim Hotelu Podlasie składało się z dwóch części: w pierwszej odbyło się Walne Zgromadzenie, podczas którego delegaci mogli usłyszeć a także porozmawiać o planach i zadaniach przedstawicieli Polski w europarlamencie – mówił o tym euro poseł Krzysztof Jurgiel; a także o sprawach polskiego i podlaskiego rolnictwa widzianych oczami posła na Sejm RP – Stefana Krajewskiego.

Częścią drugą był uroczysty opłatek, w którym wzięli udział delegaci i zaproszeni goście, a wśród nich m.in. Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski:

- Życzę wszystkim tu zgromadzonym, aby  w myśl przeczytanych przed chwilą słów Ewangelii, każdy z nas dojrzał światło Gwiazdy Betlejemskiej i za nim podążał, abyśmy mogli osiągać, jak najlepsze rezultaty swojej pracy – życzył wojewoda Paszkowski, który podziękował też za ubiegłoroczną współpracę przy szacowaniu strat suszowych.

Do życzeń dołączył także poseł Krzysztof Jurgiel, który oprócz spokoju i świąt w gronie rodziny życzył obecnym na rolniczym opłatku:  - Byśmy w przyszłym roku wspólnie pracowali nad najlepszymi rozwiązaniami dotyczącymi polskiego rolnictwa, dla naszych, rodzin, województwa i Polski. 

Art., Dep. Rolnictwa i Obszarów Rybackich

facebook