Dodana: 27 wrzesień 2019 15:35

Zmodyfikowana: 27 wrzesień 2019 15:35

Prezes Spółdzielni Mleczarskiej w Łapach uhonorowany

Antoni Żdanuk, Prezes Spółdzielni Mleczarskiej w Łapach, otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju mleczarstwa w regionie. Na odbywającej się w piątek (27 września br.) sesji Rady Miejskiej w Łapach odznakę wręczyli Marek Malinowski, członek zarządu Województwa Podlaskiego wraz z Aleksandrą Szczudło, Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Odznaka Honorowa Województwa Podlaskiego-17.jpg

– Jestem przekonany, że odznaka trafia w dobre ręce. Pan Antoni Żdanuk jako prezes Spółdzielni Mleczarskiej w Łapach przeprowadził ją przez proces transformacji, inwestując rozważnie. Nie trzeba dodatkowo podkreślać jak ważny jest ten zakład dla miasta i regionu – zaznaczył Marek Malinowski.

Antoni Żdanuk dziękując za wyróżnienie Zarządowi Województwa Podlaskiego, jak i wnioskodawcy –  burmistrzowi Łap Krzysztofowi Gołaszewskiemu, przyznał, że przez minione lata w rozwój łapskiego zakładu włożono dużo pracy.

– Przez 26 lat pracy w Łapach dużo udało się zrobić, ale mimo wszystko jeszcze dużo pracy przed nami – dodał skromnie.

Prezesowi Żdanukowi gratulował m.in. Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap, który komplementował pracę całego zakładu.

– Produkty naszej Spółdzielni Mleczarskiej były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane, dlatego bardzo dziękuję Panu Prezesowi za czynny udział w rozwoju naszego miasta oraz regionu – mówił włodarz miasta.

Antoni Żdanuk jest prezesem Spółdzielni Mleczarskiej w Łapach od 1993 r. Nie ustaje w trudnym procesie modernizacji zakładu, który sukcesywnie rozwija dokonując wielu nakładów inwestycyjnych. Spółdzielnia mleczarska w Łapach jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Przyznanie Odznaki jest formą podziękowania za zaangażowanie i odniesione sukcesy w rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich województwa podlaskiego.

bm/ red. ms

facebook