Dodana: 18 lipiec 2019 14:30

Zmodyfikowana: 18 lipiec 2019 14:30

Porządek i ład – gwarancją sukcesu i bezpieczeństwa

Ewelina i Tomasz Dąbrowscy z Kalinowa-Czosnowa w gm. Wysokie Mazowieckie to właściciele najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego w województwie podlaskim. Podczas czwartkowego (18 lipca br.) finału w urzędzie wojewódzkim odebrali gratulacje i nagrody, m.in. z rąk Stanisława Derehajło, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Finał Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne-33.JPG

 - W  XVII finale konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” o laur najbezpieczniejszego ubiegało się 61 gospodarstw. Do finału przeszło 9.

-  Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

- We wrześniu br. odbędzie się finał krajowy konkursu, w którym Ewelina i Tomasz Dąbrowscy będą rywalizować z laureatami z pozostałych województw w kraju.

 

– Nikt tak bardzo nie jest narażony na wypadki przy pracy, jak rolnicy – mówił podczas uroczystości wicemarszałek Stanisław Derehajło. – Mam nadzieję, że w waszych gospodarstwach nigdy nie dojdzie do wypadku, żebyście mogli pracować przez długie lata w zdrowiu i szczęściu, ale też byście byli przykładem dla swoich sąsiadów.

Dyrektor Gabinetu Marszałka Tomasz Szeweluk, w imieniu marszałka województwa Artura Kosickiego, przekazał list gratulacyjny Annie Ignatowicz-Grądzkiej, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Białymstoku. Marszałek wyraził w nim uznanie dla wszelkich działań popularyzujących zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie.

– Współczesne rolnictwo wymaga bowiem nie tylko dobrej i sprawnej organizacji. Ważne jest również to, aby nowoczesne gospodarstwo rolne było także bezpieczne – napisał w liście marszałek Kosicki.

Jaki jest przepis na sukces właścicieli najbezpieczniejszego z podlaskich gospodarstw?

– Praca, praca i jeszcze raz praca oraz ciągłe dbanie o porządek w gospodarstwie – powiedział Tomasz Dąbrowski a jego żona Ewelina zdradziła, że temat bezpieczeństwa pracy jest dla nich całkowicie naturalnym. – Od zawsze dbało się u nas o porządek i ład w gospodarstwie, eliminowało różne zagrożenia, żeby żyło się jak najbezpieczniej – mówiła.

Poprawę w zakresie bezpieczeństwa pracy w rolnictwie potwierdza Krzysztof Kozioł z oddziału KRUS w Białymstoku.

– Rolnicy z roku na rok coraz bardziej dbają o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin – podkreślił. – Uczestniczące w konkursie gospodarstwa są estetyczne, wyposażone w sprawne, zadbane maszyny z wymaganymi osłonami, część mieszkalna jest w nich wygrodzona od gospodarczej.

W uroczystości finału wojewódzkiego wzięli udział uczestnicy i laureaci konkursu, przedstawiciele administracji rządowej, samorządu różnych szczebli, służb mundurowych, instytucji i firm z branży rolniczej.

ms

 

Laureaci etapu wojewódzkiego XVII edycji Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”:

  1. miejsce

Ewelina i Tomasz Dąbrowscy

Kalinowo-Czosnowo, gm. Wysokie Mazowieckie

 

  1. miejsce

Aneta i Adam Gąsowscy

Łapy Korczaki, gm. Łapy

 

  1. miejsce

Dorota i Leszek Gosk

Głodowo Dąb, gm. Kołaki Kościelne

facebook