Dodana: 30 wrzesień 2019 13:34

Zmodyfikowana: 30 wrzesień 2019 13:34

Krzyż Jedności Rolników w Świętej Wodzie

Wzgórze Krzyży w Świętej Wodzie k. Wasilkowa wzbogaciło się w niedzielę (29 września br.) o pomnik św. Izydora oraz o kolejny krzyż – Jedności Rolników, oba ufundowane przez Stowarzyszanie św. Izydora Oracza, patrona rolników chrześcijańskiej Europy.

Ilustracja do artykułu msza-sw.woda-Oracz.jpg

Podczas modlitewnego spotkania w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, w którym uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele rządu, wielu środowisk rolniczych, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda oraz prawosławny Abp Jakub podzielili się z wiernymi chlebem wypieczonym z tegorocznych plonów. Po plenerowym nabożeństwie przeszli na górę krzyży i poświęcili Krzyż Jedności Rolników i pomnik Św. Izydora posadowiony na tzw. wzgórzu rolników.

Nabożeństwo i uroczystość poświęcenia wzbogaciły swoją obecnością poczty sztandarowe wielu instytucji i szkół związanych z rolnictwem, a także przedstawiciele bractwa kurkowego. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego reprezentowali: Andrzej Pleszuk – dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich oraz jego zastępczyni Iwona Krzyżanowska.

art, Dep. Rolnictwa i Obszarów Rybackich, fot. Podlaska Izba Rolnicza

facebook