Dodana: 17 maj 2019 11:21

Zmodyfikowana: 31 maj 2019 13:22

Konkurs dla innowacyjnych rolniczek

Do końca maja zainteresowane osoby mogą przesyłać zgłoszenia do konkursu „Rolniczki motorem innowacji w Polsce”, który w tym roku przebiega pod hasłem „Rolniczki gwarancją innowacyjności w polskich gospodarstwach”. Finał wojewódzki odbędzie się 25 czerwca. Jego zwyciężczyni powalczy w finale krajowym z laureatkami finałów z innych regionów Polski.

Kobieta przed komputerem

Do konkursu mogą zgłaszać swoje projekty pełnoletnie kandydatki, które prowadza lub współprowadzą gospodarstwo rolne na terenie województwa podlaskiego.

Zgłoszenia będą oceniane zgodnie z kryteriami:

  • wykorzystanie innowacyjnej wiedzy fachowej, metod czy nowych technologii w gospodarstwie:
  • transfer wiedzy;
  • zrównoważoność innowacji, głównie w odniesieniu do gospodarki i środowiska;
  • wykorzystanie nowych metod komunikacji.

Podlaskie w historii konkursu ma swoje osiągnięcia. W ubiegłorocznej I edycji zwyciężczyni szczebla wojewódzkiego – Agnieszka Gremza, producentka sera korycińskiego, serów kwasowo-podpuszczkowych, marynat serowych, serów twarogowych i masła – zajęła w etapie ogólnopolskim III miejsce.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie roli kobiet na obszarach wiejskich oraz docenienie wielu innowacyjnych działań stosowanych przez nie w rolnictwie, które mają wpływ na zróżnicowanie dochodów w gospodarstwach.

Zgłoszenia mogą być przesyłane na adres email: bialystok@pirol.pl, listem poleconym lub złożone osobiście w siedzibie biura Podlaskiej Izby Rolniczej w Porosłach (ul. Wierzbowa 57, 16-070 Choroszcz) do 31 maja br. z dopiskiem na kopercie oraz w wiadomości e-mail: Zgłoszenie na konkurs „Rolniczki gwarancją innowacyjności w polskich gospodarstwach”. O terminowym złożeniu ofert decyduje data wpływu wniosku do Podlaskiej Izby Rolniczej.

źródło: PIR, opr. ms, fot. Pixabay

 

Regulamin oraz formularz zgłoszenia w załączeniu.

 

facebook