Dodana: 28 luty 2020 13:23

Zmodyfikowana: 28 luty 2020 13:23

Drugi dzień szkolenia dla podlaskich KGW

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego trwa drugi dzień szkolenia skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich. Uczestnicy poznają przepisy prawa podatkowego i procedury obowiązujące tego typu organizacje. Spotkanie odbywa się w piątek (28.02). Uczestników powitała Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Szkolenie KGW (6 of 12).jpg

Marszałek Burnos podkreślała, że szkolenia skierowane do Kół Gospodyń Wiejskich mają na celu m.in. wspieranie organizacji w pozyskiwaniu funduszy unijnych.
- Chcemy, aby Wasze organizacje się rozwijały, chcemy pokazywać to co mamy w regionie najlepsze, a do tego potrzebna jest znajomość procedur, przepisów prawa i możliwości pozyskiwania funduszy z różnych źródeł – mówiła marszałek Burnos.
Wiesława Burnos informowała, że Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego podejmuje też szereg przedsięwzięć związanych z promocją produktu lokalnego. Jednym z nich jest szkolenie organizowane przez Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego.
- Chcemy wydobyć i wypromować to, co w Podlaskiem jest najlepsze – m.in. naszą regionalną, ekologiczną żywność.
Marszałek przypomniała też, że w najbliższym czasie Zarząd Województwa Podlaskiego planuje ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań samorządu województwa w 2020 r. z zakresu: Działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności. Celem zadania jest upowszechnianie działań na obszarach wiejskich województwa podlaskiego oraz integracja z lokalną społecznością dzięki wsparciu i doposażeniu organizacji pozarządowych i Kół Gospodyń Wiejskich.

W sprawach konkursu zapraszamy do kontaktu z pracownikami Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich, Referatu Regionalnej Polityki Rolnej: Anną Kuczyńską - tel. (85) 66 54 216, Zuzanną Kazimierowicz - tel. (85) 66 54 419, e-mail: rolnictwo@wrotapodlasia.pl lub osobiście do siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 14.

 

Aneta Kursa

facebook