Dodana: 13 styczeń 2020 09:12

Zmodyfikowana: 13 styczeń 2020 09:12

Dobry rok dla Wyszek

- Nie zasypiajcie gruszek w popiele, korzystajcie z tego, co już się udało i planujcie następne sukcesy – zachęcał wicemarszałek Stanisław Derehajło (w czwartek 9 stycznia) uczestników corocznego spotkania opłatkowo-noworocznego w centrum kultury w Wyszkach. Uroczystość była okazją do podsumowania minionego 2019 roku w gminie.

Ilustracja do artykułu wyszki=statuetka.jpg

- Wiele nam się udało dzięki naszym przyjaciołom z województwa, powiatu, służb mundurowych i wielu instytucji. Chcemy Wam dziś za to podziękować – mówił Mariusz Korzeniewski, wójt gminy Wyszki podczas corocznego spotkania noworocznego. Opowiadał o sukcesach roku ubiegłego, m.in.: nowych drogach, maszynach drogowych, które kupiła gmina na potrzeby remontu dróg gminnych; funduszach unijnych pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na cyfryzację i termomodernizację, dotacjach od Wojewody Podlaskiego. Wspomniał także o rozmaitych ważnych dla lokalnej społeczności uroczystościach, m.in. o Dożynkach Diecezjalnych, które we wrześniu ubiegłego roku – po raz pierwszy w historii parafii – odbyły się właśnie w Wyszkach.

Kilkoro z kilkudziesięciu zaproszonych na spotkanie w centrum kultury gości wójt Korzeniewski uhonorował specjalną statuetką za przyjaźń i współpracę z gminą. Wśród uhonorowanych znaleźli się m.in. wicemarszałek Stanisław Derehajło, Sławomir Snarski – starosta bielski i Józef Sulima –dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

Samorząd województwa podczas spotkania reprezentował także radny wojewódzki Jerzy Leszczyński oraz Katarzyna Korycka, szefowa Biura Dziedzictwa Narodowego UMWP.

Uroczystość była okazją do wspólnej modlitwy, podzielenia się opłatkiem i wysłuchania kolęd w wykonaniu Męskiego Chóru z Suraża.

Art, Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich

facebook