Dodana: 22 sierpień 2019 13:26

Zmodyfikowana: 29 sierpień 2019 15:30

Cykl szkoleń dla rolników rozpoczęty

Wapnowanie, czyste powietrze oraz współpraca z kołami gospodyń wiejskich – to tematyka cyklu szkoleń dla podlaskich rolników zainaugurowanych w środę (21 sierpnia) w Putkowicach Nadolnych i Mielniku w powiecie siemiatyckim. Odbędą się one w 27 gminach województwa podlaskiego, a ich organizatorem jest Samorząd Województwa Podlaskiego.

Przedstawiciel urzędu marszałkowskiego oraz prelegenci w sali szkoleniowej stojący przed uczestnikami szkolenia.

Tematyka szkoleń jest związana z prowadzonymi naborami wniosków na dwa ogólnopolskie programy. Pierwszy z nich to „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”, na który nabór prowadzi Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Białymstoku. Obecnie realizowany jest także program Czyste powietrze, w ramach którego wnioski przyjmuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Intencją organizatora jest zwiększenie świadomości rolników i mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie przeprowadzania zabiegów wapnowania gleb dla podniesienia ich jakości oraz zmniejszania emisji pyłów wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Ponadto podczas szkoleń podejmowany jest kwestia działalności kół gospodyń wiejskich oraz możliwości, jakie wiążą się ze współpracą z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

Prelegentami podczas spotkań są specjaliści oddelegowani z Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Białymstoku oraz eksperci z dziedziny odnawialnych źródeł energii.

Podczas każdego szkolenia dwaj pierwsi rolnicy, którzy poprawnie odpowiedzą na pytania ekspertów otrzymują upominek w postaci miernika ph.

oprac. ms

W załączniku harmonogram szkoleń

Pliki do pobrania

facebook