Aktualności

 • Wojewódzki konkurs wiedzy o pszczelarstwie

  Miniaturka artykułu
  2019-12-03 14:14:21

  "Pszczoła to niezwykle ciekawy owad, który potrafi zorganizować nam życie" - tymi słowami wicemarszałek Stanisław Derehajło przywitał uczestników Wojewódzkiego Konkursu o Pszczelarstwie, który odbył się we wtorek (03.12) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Zwyciężyła Magdalena Markowska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce.

 • Swoim działaniem na rzecz wsi warto się pochwalić. Znamy laureatów V Finału Olimpiady Aktywności Wiejskiej

  Miniaturka artykułu
  2019-11-28 11:23:36

  Sołectwo Hołody, Stowarzyszenie KGW Gminy Stawiski oraz Stowarzyszenie Kreatorzy Rzeczywistości – to zdobywcy pierwszych miejsc V edycji Olimpiady Aktywności Wiejskiej. Nagrody i wyróżnienia kilkudziesięciu grupom, stowarzyszeniom, a także liderom środowisk wiejskich za ich działalność na rzecz lokalnych społeczności wręczył podczas czwartkowego (28.11) finału konkursu Stanisław Derehajło, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

 • Pszczele choroby na uniwersytecie

  Miniaturka artykułu
  2019-11-26 11:37:47

  O warrozzie i nosemie, dwóch najgroźniejszych chorobach pszczelich opowiadał w niedzielę (24.11) na wydziale biologii Uniwersytetu w Białymstoku prof. Grzegorz Borsuk z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

 • Szkolenie dla pszczelarzy i miłośników pszczelarstwa

  Miniaturka artykułu
  2019-11-22 12:47:30

  Warroza i nosema - jedne z najgroźniejszych chorób pszczelich - będą tematem wykładu dr hab. Grzegorza Borsuka. Wygłosi go na niedzielnym spotkaniu (24 listopada) na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.

 • Wyjazd studyjny pszczelarzy

  Miniaturka artykułu
  2019-11-06 14:55:43

  W dniach 27-29 października br. odbył się wyjazd studyjny zrealizowany w ramach projektu pn.: „Nowoczesne gospodarstwo pszczelarskie – wizyta studyjno-kooperacyjna”. Uczestnikami wyjazdu było 45 osób - członkowie Podlaskiego Związku Pszczelarzy z okolic Białegostoku, Sokółki, Sejn, Augustowa, Szepietowa i Bielska Podlaskiego, osoby zainteresowane założeniem własnej pasieki oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego - Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich.

 • Szkolenie dla podlaskich pszczelarzy

  Miniaturka artykułu
  2019-10-15 13:13:00

  Problemy zdrowotne rodzin pszczelich będą tematem piątkowego (18 października) szkolenia dla podlaskich pszczelarzy. Poprowadzi je lekarz weterynarii Artur Arszułowicz.

 • W Szepietowie odbyły się Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie”

  Miniaturka artykułu
  2019-10-08 11:53:26

  Wielu wystawców, tłumy zwiedzających, tysiące transakcji kupna – sprzedaży, degustacje wyrobów przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, wykłady, konkursy i pokazy – tak w wielkim skrócie można podsumować dwa dni Targów Ogrodniczych i Targów Leśnych w Szepietowie. Oba wydarzenia odbyły się w miniony weekend (5-6 października) na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

 • Białostockie spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich

  Miniaturka artykułu
  2019-10-04 10:21:01

  Jak legalnie i bezpiecznie sprzedawać swoje wyroby na festynach, jarmarkach i pokazach kulinarnych; jak fachowo i z szacunkiem dbać o dziedzictwo lokalnej kultury oraz gdzie szukać funduszy na rozwój kół gospodyń wiejskich – tego będą się mogły dowiedzieć przedstawicielki KGW z powiatu białostockiego na najbliższym spotkaniu (10 października br.) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku.

 • Jesienne targi ogrodnicze w Szepietowie w najbliższy weekend!

  Miniaturka artykułu
  2019-10-04 09:24:39

  Przed miłośnikami ogrodnictwa niebywała okazja, by zapoznać się z nowymi trendami w branży, zrobienia zakupów na kończący się sezon, a także poszerzenia swojej wiedzy z tej dziedziny. W dniach 5-6 października na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbędą się targi ogrodnicze „Jesień w Sadzie i Ogrodzie” oraz towarzyszące im Targi Leśne.

 • Kulinarne „Perły” ponownie w rękach podlaskich producentów

  Miniaturka artykułu
  2019-10-02 12:52:38

  Czworo podlaskich producentów otrzymało tytuły „Pereł 2019” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo. Zaszczytne wyróżnienie w postaci nagrody „Klucz do Polskiej Spiżarni” otrzymał również Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone podczas targów „Smaki Regionów” odbywających się w dniach 28-29 września br. w Poznaniu.

facebook