Aktualności

 • Zapraszamy do udziału w V edycji "Olimpiady Aktywności Wiejskiej"

  Miniaturka artykułu
  2019-08-19 13:30:25

  Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) w województwie podlaskim zaprasza do udziału w V edycji „Olimpiady Aktywności Wiejskiej”. Celem konkursu jest pobudzenie aktywności mieszkańców obszarów wiejskich oraz ich zaangażowanie na rzecz podejmowania wspólnych inicjatyw w województwie podlaskim.

 • PROW okiem fotoreportera - zrób zdjęcie, bądź film i wygraj nagrodę!

  Miniaturka artykułu
  2019-07-26 09:53:25

  Inwestycje, przedsięwzięcia, projekty zrealizowane z funduszy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 mają być bohaterami zdjęć bądź filmów w ogłoszonym przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich konkursie. Do wygrania nagrody pieniężne!

 • Porządek i ład – gwarancją sukcesu i bezpieczeństwa

  Miniaturka artykułu
  2019-07-18 14:30:12

  Ewelina i Tomasz Dąbrowscy z Kalinowa-Czosnowa w gm. Wysokie Mazowieckie to właściciele najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego w województwie podlaskim. Podczas czwartkowego (18 lipca br.) finału w urzędzie wojewódzkim odebrali gratulacje i nagrody, m.in. z rąk Stanisława Derehajło, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego.

 • Rozpoczął się Konkurs „Żniwa mogą być bezpieczne”

  Miniaturka artykułu
  2019-07-18 08:43:57

  O bezpieczną pracę w czasie żniw apelują jego organizatorzy. Rok rocznie pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku i Oddziału Regionalnego KRUS w okresie żniw wizytują podlaskie pola, by w efekcie nagrodzić rolników, którzy w odpowiedni sposób zapobiegają wypadkom przy pracy.

 • Spotkanie informacyjne dotyczące V edycji „Olimpiady Aktywności Wiejskiej”

  Miniaturka artykułu
  2019-07-17 11:36:42

  35 tysięcy złotych to łączna pula nagród w tegorocznej edycji konkursu przeznaczonego dla organizacji, grup formalnych i nieformalnych, kół gospodyń wiejskich, liderów lokalnych. W środę (17 lipca br.) w urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie informacyjne dla jego uczestników.

 • Konkurs „Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

  Miniaturka artykułu
  2019-07-16 10:06:07

  Nagrodę pieniężną w wysokości 5 tyś. zł otrzyma zwycięzca każdej z dwóch kategorii XI edycji konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich „Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość”. Termin nadsyłania prac mija 31 lipca.

 • Apel prezesa KRUS o zachowanie bezpieczeństwa podczas prac żniwnych

  Miniaturka artykułu
  2019-07-15 08:46:34

  Zbliżające się żniwa to okres nasilonych prac polowych. W pośpiechu towarzyszącym chęci zebrania plonów w szybko zmieniających się warunkach atmosferycznych, kwestie bezpieczeństwa schodzą na dalszy plan. W tych okolicznościach nietrudno o wypadek. Stąd apel dr Aleksandry Hadzik, prezesa KRUS, o zachowanie zasad chroniących życie i zdrowie rolników.

 • Barciowisko pełne atrakcji

  Miniaturka artykułu
  2019-07-11 15:10:57

  Zawody w dzianiu kłód bartnych, degustacja i możliwość zakupu miodów od lokalnych pszczelarzy, stoisko edukacyjne z upominkiem dla każdego. To atrakcje czwartej edycji Barciowiska, które odbędzie się 13 lipca przy amfiteatrze, nad jeziorem Necko w Augustowie.

 • Innowacyjne rolniczki nagrodzone

  Miniaturka artykułu
  2019-06-25 15:45:26

  Barbara Kozłowska z Wąsosza, Anna Wyszyńska-Trzeszczkowska z Grabówki i Marta Uszyńska z Grzymał to zwyciężczynie konkursu „Rolniczki motorem innowacji w Polsce”. Finał wojewódzki jego drugiej edycji odbył się we wtorek (25 czerwca) w urzędzie marszałkowskim. W imieniu zarządu województwa wyróżnionym rolniczkom gratulowała Wiesława Burnos.

 • Apel Prezesa KRUS o zapewnienie najmłodszym bezpiecznego wypoczynku

  Miniaturka artykułu
  2019-06-13 14:47:43

  Wakacje powinny być dla dzieci czasem relaksu i beztroski. Niestety rok rocznie zdarzają się wypadki, które są udziałem najmłodszych mieszkańców terenów wiejskich. Stąd coroczny apel Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w tym roku okraszony zachętą do wzięcia udziału w kursie e-learningowym.

facebook