Dodana: 23 sierpień 2019 14:55

Zmodyfikowana: 23 sierpień 2019 14:55

II Święto Plonów „ Wdzięczni Polskiej Wsi” odbędzie się w podlaskim Kolnie

- Mamy ogromny zaszczyt organizować kolejną edycję tego ogólnopolskiego święta – mówił w środę (21.08) podczas konferencji prasowej wojewoda Bohdan Paszkowski. – to szczególne wyróżnienie dla naszego województwa, które jest przede wszystkim regionem rolniczym. Drugie Święto Plonów „ Wdzięczni Polskiej Wsi” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia w Kolnie. W wydarzeniu zapowiedział udział Premier RP Mateusz Morawiecki.

Ilustracja do artykułu 68877757_2166365390158518_1457835277492944896_n.png

Szczegóły Święta Plonów przedstawili podczas konferencji prasowej wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i burmistrz Kolna Andrzej Duda.
- Uroczystości mają charakter ogólnopolski i są zainicjowane przez premiera Morawieckiego, który zaprasza do Kolna mieszkańców nie tylko naszego województwa, ale wszystkich, którzy chcą wyrazić wdzięczność za pracę i trud rolników, za ich przywiązanie do tradycji  – wyjaśniał wojewoda Paszkowski.

Burmistrz Andrzej Duda nie krył satysfakcji, że to właśnie Kolno zostało wybrane na miejsce kolejnej edycji Święto Plonów „ Wdzięczni Polskiej Wsi”.
- Powiat kolneński to typowo rolniczy region, słynący z produkcji mleka – mówił Andrzej Duda – Dlatego bardzo się cieszymy, że właśnie u nas premier będzie dziękował rolnikom za ich trud i ciężką pracę, dzięki której liczymy się i w kraju i na świecie jako producent ekologicznej i zdrowej żywności. Jest to także znakomita promocja naszego miasta, powiatu i województwa. 


Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 mszą polową pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.
Następnie dożynkowy korowód przejdzie z kościoła na plac przy ul. Kolejowej 14 w Kolnie, gdzie odbędzie się część oficjalna, a po niej występy zespołów ludowych i koncert Szymona Wydry z zespołem Carpe Diem. Zgodnie z tradycją dożynkową nie zabraknie prezentacji obrzędu żniwnego.
Podczas uroczystości premier Mateusz Morawicki wręczy medale wyróżnionym Kołom Gospodyń Wiejskich i zasłużonym rolnikom.
Smakosze będą mogli skosztować regionalnych potraw przygotowanych przez gospodynie z KGW i lokalnych przetwórców.  Wiele atrakcji czeka też na najmłodszych uczestników dożynek – to z myslą o nich zostanie przygotowana specjalna strefa zabaw. 
Po raz pierwszy Święto Plonów „ Wdzięczni Polskiej Wsi” odbyło się w ubiegłym roku w Wąwolnicy na terenie województwa lubelskiego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Kancelarie Premiera Rady Ministrów "Troskę o Polską ziemię mamy we krwi"

Link do wydarzenia na fb https://www.facebook.com/events/644654859389519/

 

Po raz pierwszy Święto Plonów „ Wdzięczni Polskiej Wsi” odbyło się w ubiegłym roku w Wąwolnicy na terenie województwa lubelskiego.
ak

 

facebook