Dodana: 11 wrzesień 2019 14:40

Zmodyfikowana: 12 wrzesień 2019 08:10

Topowa Dycha odwiedził Ziołowy Zakątek

Artur Filipowicz, prowadzący kanał Topowa Dycha na YouTube, wybrał się do Ziołowego Zakątka w Korycinach, aby tym razem właśnie tam znaleźć 10 ciekawostek o prowadzeniu wiejskiego biznesu. Odwiedziny yuotubera są związane z akcją pn.: Dobry biznes na wsi” prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną a finansowaną z funduszy Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Drewniany budynek.

Wyprawy 10 blogerów w 20 wybranych przez POT miejsc w Polsce mają zachęcić do zakładania biznesu turystycznego na terenach wiejskich. Dotyczy to zarówno mieszkańców wsi jak też miast. Celem organizatorów jest wzrost liczby profesjonalnych i kompleksowych produktów turystycznych skoncentrowanych wokół polskiej agroturystyki. Mają one promować zdrowy, ale ciekawy styl życia i biznesu na wsi, oparty o naturalną kuchnię, ekologię i poszanowanie rodzimych, lokalnych tradycji i zasobów naturalnych.

Blogerska akcja trwa przez miesiąc od końca sierpnia do końca września br. Relacje z wizyt są publikowane zarówno na głównej stronie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – z tego programu pochodzi dotacja – ok. 316 tys. zł; jak też na fan pageu POT. Blogerzy wszystkie swoje wizyty dokumentują także w swoich kanałach komunikacji.

O życiu i biznesie na wsi możemy się dowiedzieć na kanałach i blogach m.in.: Szalone Walizki, Nadia vs. World, Głodny Świata, PodrozoVanie, Piąty Pokój, Pojechane, 10minutwspokoju.com, Janinadaily, Julia Rozumek.

A o tym dlaczego warto odwiedzić Ziołowy Zakątek opowiada @TopowaDycha na swoim kanale – link do strony.

 

art, Dep. Rolnictwa i Obszarów Rybackich

facebook