Aktualności

 • Z gospodyniami o rachunkach i kuchni

  Miniaturka artykułu
  2019-12-04 11:53:17

  Blisko 450 osób wzięło udział w powiatowych spotkaniach Kół Gospodyń Wiejskich z lekarzami weterynarii, przedstawicielami administracji skarbowej, stacji sanitarno-epidemiologicznych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz ekspertów z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.

 • Druga pasieka przyszkolna w regionie

  Miniaturka artykułu
  2019-11-26 16:05:01

  Drugą i ostatnią w tym roku umowę na budowę pokazowej pasieki przyszkolnej podpisali dziś (26 listopada) z przedstawicielami powiatu wysokomazowieckiego wicemarszałek Stanisław Derehajło oraz Członek Zarządu Województwa Podlaskiego – Wiesława Burnos. Pasieka ma stanąć przy Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie.

 • Dotacja na założenie pasieki przyszkolnej – pierwsza umowa podpisana

  Miniaturka artykułu
  2019-11-14 14:41:19

  Jeszcze w tym roku powstanie pasieka przy Zespole Szkół im. gen. Ludwika M. Paca w Dowspudzie. Podczas czwartkowego (14 listopada br.) spotkania w urzędzie marszałkowskim Wiesława Burnos, członek zarządu województwa, wraz z wicemarszałek Stanisławem Derehajło podpisali umowę w tej sprawie z przedstawicielami Powiatu Suwalskiego.

 • Powstaną pasieki przy szkołach rolniczych

  Miniaturka artykułu
  2019-10-29 13:35:12

  Zespół Szkół im. gen. Ludwika M. Paca w Dowspudzie i Zespół Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie – w placówkach tych powstaną przyszkolne pasieki. Decyzją zarządu województwa każde z obu przedsięwzięć zostanie dofinansowane kwotą 10 tys. zł.

 • Topowa Dycha odwiedził Ziołowy Zakątek

  Miniaturka artykułu
  2019-09-11 14:40:26

  Artur Filipowicz, prowadzący kanał Topowa Dycha na YouTube, wybrał się do Ziołowego Zakątka w Korycinach, aby tym razem właśnie tam znaleźć 10 ciekawostek o prowadzeniu wiejskiego biznesu. Odwiedziny yuotubera są związane z akcją pn.: Dobry biznes na wsi” prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną a finansowaną z funduszy Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

 • Dodatkowe 150 tysięcy na Program Odnowy Wsi

  Miniaturka artykułu
  2019-06-28 12:27:12

  Organizacja świetlic wiejskich, wsparcie lokalnych zespołów ludowych, wyposażenie miejscowych klubów aktywizujących społeczność – w piątek (28.06) Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Stanisław Derehajło i Członek Zarządu Województwa Wiesława Burnos, podpisali umowy z przedstawicielami kolejnych samorządów w ramach „Programu odnowy wsi województwa podlaskiego”. Do podlaskich sołectw trafi blisko 150 tys. złotych

 • Zmieniamy podlaską wieś – pomoc finansowa powędruje do sołectw

  Miniaturka artykułu
  2019-06-05 15:25:21

  Niemal pół miliona złotych otrzymają 34 podlaskie gminy w ramach Programu odnowy wsi województwa podlaskiego. W środę (5 czerwca br.) członek zarządu Wiesława Burnos i wicemarszałek Stanisław Derehajło podpisali umowy z przedstawicielami poszczególnych samorządów.

 • Wsparcie dla mieszkańców obszarów wiejskich

  Miniaturka artykułu
  2019-05-15 14:34:37

  Rozwój obszarów wiejskich jest w dużej mierze zależny od dostępu ich mieszkańców do źródeł finansowania. W tym aspekcie na wagę złota jest wiedza o dotacjach. W sukurs tym potrzebom przyszło trzynaście ministerstw przygotowując broszurę „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”.

 • Samorząd województwa wsparł porejestrowe badania odmian

  Miniaturka artykułu
  2019-05-13 11:49:25

  Corocznie opracowywana lista odmian zalecanych do uprawy na obszarze województwa to drogowskaz dla podlaskich rolników, by osiągać znacznie wyższe plony. Zarząd Województwa przyznał dotację w wysokości 30 tyś. zł na będące jej podstawą badania porejestrowe dla Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie. W imieniu Zarządu umowę dotyczącą wsparcia podpisał w poniedziałek (13 maja br.) wicemarszałek Stanisław Derehajło.

 • Poznaj znaki, sprawdź i kupuj polskie!

  Miniaturka artykułu
  2019-04-05 14:29:10

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęca do świadomych zakupów - polskich produktów. Wybierając je mamy wpływ na wzrost ich sprzedaży a przy okazji zachęcamy producentów do umieszczania na artykułach żywnościowych znaku Produkt Polski.

facebook