Rolnictwo_lista

 • Podlaski produkt lokalny. Miód z tradycją i europejskim certyfikatem

  Miniaturka artykułu
  2019-09-19 09:24:17

  - Kiedy byłem mały, pszczoły kojarzyły mi się z hałasem. To przez lipową aleję, którą dziadek posadził kilkadziesiąt lat temu. Podczas kwitnienia był tam straszny hałas. A gdy dziadek umarł – cisza. Nie mogłem pozwolić, by ten dźwięk z dzieciństwa odszedł wraz z nim. Przejąłem pszczoły - tak się zaczyna pszczelarska historia pana Krzysztofa Przeborowskiego z miejscowości Półkoty w gm. Sejny.

 • Fachowe wsparcie podlaskich Kół Gospodyń Wiejskich

  Miniaturka artykułu
  2019-09-18 14:16:51

  Jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami sprzedawać wyroby Kół Gospodyń Wiejskich, jakie fundusze na swoją działalność mogą zdobyć koła poprzez współpracę z instytucjami samorządu województwa, ale także agencjami rządowymi – to tylko kilka punktów z programu cyklu szkoleniowego, który rozpoczął się we wtorek (17 września br.) spotkaniem w Siemiatyczach.

 • Dożynki Prezydenckie w Spale

  Miniaturka artykułu
  2019-09-17 15:47:32

  W miniony weekend (14-15 września) w Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie. Zarząd Województwa Podlaskiego podczas uroczystości reprezentowali: członek zarządu Wiesława Burnos i wicemarszałek Marek Olbryś.

 • Dziękczynienie za plony. Dożynki Wojewódzkie 2019 w Tykocinie

  Miniaturka artykułu
  2019-09-16 11:32:56

  Zgodnie z tradycją podlascy posłowie, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, władz wojewódzkich, instytucji branży rolnej, a przede wszystkim rolnicy, zebrali się w sobotę (14 września br.) w Tykocinie, by podziękować za tegoroczne plony. Dożynki obfitujące w tradycyjne ceremoniały, liczne konkursy i atrakcje otworzył ich gospodarz Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 • Podlaski produkt lokalny. Ryby świeże i wędzone z ośrodka w Gawrych Rudzie

  Miniaturka artykułu
  2019-09-12 09:06:24

  Można sobie wybrać, a nawet wskazać palcem, którą rybę chcemy zabrać ze sobą. Albo zadzwonić i zamówić: wędzonego węgorza, sieję, pstrąga, sielawę, jesiotra. Drzwi ośrodka zarybieniowego w Gawrych Rudzie należącego do Polskiego Związku Wędkarskiego Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach - stoją otworem przed amatorami świeżej ryby.

 • Topowa Dycha odwiedził Ziołowy Zakątek

  Miniaturka artykułu
  2019-09-11 14:40:26

  Artur Filipowicz, prowadzący kanał Topowa Dycha na YouTube, wybrał się do Ziołowego Zakątka w Korycinach, aby tym razem właśnie tam znaleźć 10 ciekawostek o prowadzeniu wiejskiego biznesu. Odwiedziny yuotubera są związane z akcją pn.: Dobry biznes na wsi” prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną a finansowaną z funduszy Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

 • Konkurs na najpiękniejsze stoisko podczas Dożynek Wojewódzkich

  Miniaturka artykułu
  2019-09-09 14:15:01

  Wojewódzkie Święto Plonów za pasem. Tym razem za uzyskane plony będziemy dziękować w królewskim mieście Tykocinie już 14 września. Uroczystości dożynkowe uświetnią konkursy, w tym na najpiękniejsze stoisko dożynkowe.

 • Podlaski produkt lokalny. Świeże soki z tłoczni w Marynowie

  Miniaturka artykułu
  2019-09-09 11:58:10

  Sad posadził dziadek w latach 50-tych. Same stare odmiany: antonówka, kosztela, kronselka. Przez lata były głównie do użytku domowego, bo podstawowym źródłem utrzymania państwa Ramel były krowy. – Ale nie mieliśmy serca do produkcji mleka, męczyło nas to i coraz częściej spoglądaliśmy na sad – wspominają Mariusz i Marta Ramelowie. Dziś są dumni, że coraz więcej osób z regionu i Polski sięga po soki z ich firmy – Martensok.

 • „Sąsiedzi przy stole” - międzynarodowy konkurs kulinarny w Suwałkach

  Miniaturka artykułu
  2019-09-05 08:48:27

  Już po raz szósty w Suwałkach odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Sąsiedzi przy stole”. Tematem przewodnim wydarzenia, organizowanego w najbliższą niedzielę (08.09) w parku Konstytucji 3 Maja, będzie kuchnia niemiecka. Jest to związane z obchodzonym w tym roku 20-leciem współpracy partnerskiej pomiędzy Suwałkami i niemieckim Waren (Müritz).

 • Podlaski produkt lokalny. Oleje z Lipówki.

  Miniaturka artykułu
  2019-09-04 14:56:43

  Aby dotrzeć do olejarni w Lipówce, trzeba jechać uważnie i w skupieniu. Tuż przy granicy dwóch województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, parę kilometrów od siedziby gminy w Raczkach, przy jednym z wielu zakrętów, znajdziemy gospodarstwo Pani Jolanty Rudziewicz. A w nim dzieci, psy i oleje.

facebook