Rolnictwo_lista

 • Podlaski produkt lokalny. Ciasta z Ejszeryszek

  Miniaturka artykułu
  2020-01-22 14:07:58

  Nad cukiernią i piekarnią Celiny Glińskiej w Ejszeryszkach unosi się słodki zapach maku i świeżego ciasta. Słodkości wypieka się tu od ponad 30 lat, a najsłynniejszy jest makowiec wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 • Podlaski produkt lokalny. Sery Basi z Wiżajn

  Miniaturka artykułu
  2020-01-16 11:23:17

  - Nie wyobrażam sobie dziś, że mogłabym robić coś innego niż sery. A pomyśleć, że kilkanaście lat temu, nawet nie chciałam o tym słyszeć – śmieje się Barbara Żeliszczak, która wraz z mężem Mariuszem od ponad dekady produkują sery Wiżajny.

 • Podlaski produkt lokalny. Tatarskie przysmaki z Suchowoli

  Miniaturka artykułu
  2020-01-13 09:12:47

  Listkowiec, pierekaczewnik, czebureki – nazwy brzmiące nieco obco, ale jak smakują! Pani Elżbieta Muchla z Suchowoli delikatesy kuchni tatarskiej serwuje swoim gościom w rodzinnej agroturystyce, którą prowadzi w centrum Europy, czyli Suchowoli.

 • Dobry rok dla Wyszek

  Miniaturka artykułu
  2020-01-13 09:12:30

  - Nie zasypiajcie gruszek w popiele, korzystajcie z tego, co już się udało i planujcie następne sukcesy – zachęcał wicemarszałek Stanisław Derehajło (w czwartek 9 stycznia) uczestników corocznego spotkania opłatkowo-noworocznego w centrum kultury w Wyszkach. Uroczystość była okazją do podsumowania minionego 2019 roku w gminie.

 • Podlaski produkt lokalny. Wędliny znad Biebrzy – masarnia Wojtachów

  Miniaturka artykułu
  2019-12-30 14:19:32

  Przyprawy nie mogą przykrywać smaku mięsa, dlatego nie może być ich za dużo; samo mięso musi być ze sprawdzonego źródła, a kiełbasę surową trzeba parzyć a nie gotować, bo gotowana traci sprężystość i smak – oto kilka rad Małgorzaty Wojtach, właścicielki masarni Biebrzańskie Smaki ze Szpakowa (gm. Jaświły).

 • Podlaski produkt lokalny. Olszański smak – sery Oksany

  Miniaturka artykułu
  2019-12-17 11:54:30

  - Opowiem Wam bajkę – zaczyna Oksana Tomaszewska. A bajka jest o niej, dziewczynie z białoruskimi korzeniami, urodzonej na Litwie, która dziś mieszka w podlaskiej wsi Olszanka (gm. Suchowola) i produkuje domowe sery.

 • Promocja i aspekty prawne gospodarstwa pszczelarskiego

  Miniaturka artykułu
  2019-12-12 15:02:58

  W dniu 15 grudnia 2019 roku o godz. 11:00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego odbędzie się szkolenie "Promocja i aspekty prawne prowadzenia gospodarstwa pszczelarskiego". Poprowadzi je mgr inż. Bożena Stępień, nauczyciel w Technikum w Pszczelej Woli. Wstęp wolny.

 • Gospodynie z Malinnik na najwyższym podium

  Miniaturka artykułu
  2019-12-10 19:03:34

  Wygrała historia, wzruszenie i szacunek do tradycji. Koło Gospodyń Wiejskich w Malinnikach (gm. Orla) z wigilijnymi potrawami prosto z własnej spiżarni, gospodynie z Sielca (gm. Boćki) i „Kamioneczki” ze Starej Kamionki (gm. Sokółka) zajęły trzy pierwsze miejsca w wojewódzkim konkursie kulinarnym „Tradycyjny stół wigilijny”. Jury wyróżniło także koło gospodyń z południa – z Pokaniewa Kolonii (gm. Milejczyce) i północy - z Przystawańców (gm. Puńsk).

 • Rolniczy opłatek z delegatami

  Miniaturka artykułu
  2019-12-10 09:17:47

  Kilkudziesięciu delegatów Podlaskiej Izby Rolniczej spotkało się w poniedziałek w Białymstoku na Walnym Zgromadzeniu a przede wszystkim dorocznym opłatku. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele parlamentu, także europejskiego i administracji rządowej. Władze województwa reprezentował Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa podlaskiego.

 • Podlaski produkt lokalny. Chleb i powidła z Dolistowa

  Miniaturka artykułu
  2019-12-07 09:26:54

  Pomyśl: przestrzeń, spokój, cisza przerywana jedynie szumem trzciny i szelestem skrzydeł mieszkańców rozlewisk Biebrzy. Na stole domowe powidła ze śliwek, świeży chleb na 100-letnim zakwasie i pachnące, gorące oładzie. Prawdziwe Eldorado smaku i spokoju. Gdzie? W Biebrzańskim Eldorado – u Pani Marianny i Wiesława Rogało.

facebook