Dodana: 1 czerwiec 2021 14:37

Zmodyfikowana: 2 czerwiec 2021 14:19

Rozstrzygnięto konkurs dotyczący ekologii, ochrony zwierząt i dziedzictwa przyrodniczego

Zarząd Województwa Podlaskiego przeznaczył 40 tys. zł na rozwój bartnictwa oraz poprawę warunków pszczół w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu województwa w 2021 r.

Pasieka z pszczołami

Uchwała podjęta w środę (26.05) określiła podmioty, którym udzielono dotacji z budżetu Województwa Podlaskiego na dofinansowanie realizacji zadań publicznych w sferze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, a także podmioty, którym odmówiono przyznania dotacji.

Wykaz ofert i wysokość dofinansowania znajduje się w załączonym pliku. W celu zawarcia umowy, trzeba zaktualizować odblokowaną w systemie witkac.pl ofertę. Zaktualizować należy

  • opis poszczególnych działań,
  • harmonogram,
  • kalkulację przewidywanych kosztów.

Po wprowadzeniu zmian, trzeba ponownie złożyć ofertę, klikając na hasło „złóż ofertę”. Na realizację zadań publicznych z budżetu Województwa Podlaskiego przeznaczono 40 tys. zł. Ponad 16 tys. zł przekazano na rozwój bartnictwa w Puszczy Augustowskiej, a ponad 23 tys. zł na poprawę warunków bytowania oraz ochronę zasobów genetycznych populacji pszczół środkowoeuropejskich typu M Augustowska. 

Więcej informacji udzielą pracownicy Referatu Regionalnej Polityki Rolnej w Departamencie Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Można się z nimi kontaktować telefonicznie - 85 66 54 419 lub mailowo - rolnictwo@wrotapodlasia.pl.

źródło i fot.: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
oprac.: Paulina Tołcz

Pliki do pobrania

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook