Dodana: 25 maj 2018 20:05

Zmodyfikowana: 25 maj 2018 20:05

Zawarto porozumienie w sprawie dworca PKS w Suwałkach. Duże ułatwienie dla podróżnych

Od 1 czerwca pasażerowie korzystający z usług przewozów pasażerskich wszystkich firm transportowych realizujących te usługi będą mogli korzystać z zajezdni należącej do PKS NOVA oraz budynku dworca należącego do miasta. To efekt specjalnego porozumienia pomiędzy Samorządem Województwa Podlaskiego i Miastem Suwałki oraz spółek przewozowych m.in. PKS NOVA. Teraz autobusy największych w regionie przewoźników będą miały przystanek na suwalskim dworcu PKS.

Ilustracja do artykułu PKS Suwałki  (5).jpeg

O szczegółach porozumienia informowali  w piątek (25.05) na konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Suwałkach Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, prezes PKS Nova Cezary Sieradzki  oraz Jarosław Lebiediew Prezes ZBM TBS w Suwałkach.

- Nam jako zarządowi województwa chodzi przede wszystkim  o  bezpieczeństwo i wygodę podróżujących –podkreślał marszałek Jerzy Leszczyński – Suwałki są pierwszym większym miastem, gdzie już od 1 czerwca br. wszyscy przewoźnicy obsługujący międzymiastowy transport publiczny będą zabierać i przywozić podróżnych z miejskiego dworca.

 Z dworca PKS w Suwałkach odjadą pasażerowie takich przewoźników jak PKS Nova, Ecolines, ŻAK Ekspress, Sindbad  czy Voyager .
- To jest dobry przykład dla innych miast, że można znaleźć porozumienie pomiędzy wszystkimi dla dobra pasażerów – dodał marszałek Leszczyński

-  Miasto Suwałki zapewni dostęp do budynku dworca, łazienek i poczekalni. Spółka PKS NOVA udostępni pozostałym firmom transportowym teren należący do przedsiębiorstwa czyli perony przy których będą się zatrzymywały wszystkie autobusy – informował Czesław Renkiewicz  - To pionierskie porozumienie nie tylko na skalę naszego województwa ale też całego kraju – dodał.

 

Tym samym kończy się trwający od kilku tygodni problem podróżujących do i z Suwałk po tym jak spółka PKS NOVA wyprowadziła kasy z budynku głównego dworca rezygnując z jego najmu.

źródło: UM Suwałki
ak

fot. Wojciech Oksztol

facebook