Dodana: 27 kwiecień 2019 23:13

Zmodyfikowana: 27 kwiecień 2019 23:13

Sokoły 2018 – sokółczanie uhonorowani w plebiscycie

Honorową statuetkę w drugiej edycji plebiscytu organizowanego przez Stowarzyszenie Towarzystwo Ziemia Sokólska - pod patronatem Starosty Sokólskiego – w kategorii ”Osobowość” otrzymała Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu 26gala.jpg

Plebiscyt po raz drugi zaangażował mieszkańców powiatu sokólskiego do głosowania na kandydatów w sześciu kategoriach: Osobowość, Dobroczynność, Kultura, Firma, Nauczyciel, Sport.  Zgodnie z regulaminem kandydatów do poszczególnych kategorii mogli zgłaszać czytelnicy gazety INFO Sokółka, użytkownicy serwisu www.infosokolka.pl i portalu facebook INFO Sokółka a następnie głosować na nich elektronicznie na portalu isokolka.eu bądź poprzez gazetowe kupony.

W kategorii osobowość statuetkę (za trzeci wynik) odebrała Wiesława Burnos, członek zarządu województwa podlaskiego a przed wyborem do sejmiku województwa podlaskiego wieloletni urzędnik samorządowy powiatu i miasta Sokółka.

- To podziękowanie za całokształt mojej pracy zarówno urzędniczej, jak też na rzecz osób poszkodowanych czy też zaangażowanie w promocję produktu lokalnego – mówiła Wiesława Burnos dziennikarzom podczas gali ‘Sokoły 2018” w Sali Bankietowej „Kalinowski” w Sokółce.

Laureatom plebiscytu gratulował obecny na gali poseł na Sejm RP Krzysztof Jurgiel, który zaapelował też do organizatorów o dodanie w przyszłych edycjach jeszcze jednej kategorii – Rolnictwo. Wyrazy uznania i gratulacje złożyli też posłanka Bernadeta Krynicka i patron konkursu - starosta Piotr Rećko.  

Wśród laureatów  „Sokołów 2018” znaleźli się  m.in. Danuta Radulska – mistrzyni tkaniny dwuosnowowej (III wynik w kategorii Kultura),   Tomasz Potapczyk, wieloletni trener bokserski – UKS Boxing Sokółka (I wynik w kategorii Osobowość) a nagrodę specjalną Starosty Sokólskiego otrzymała Joanna Babynko -  pochodząca z Sokółki Wicemiss Podlasia i finalistka Miss Polski 2018.

Pełna lista wyróżnionych -  lista kandydatów i ich wyniki

art

fot.isokolka.eu

Relacja z gali – isokolka.eu

 

facebook