Dodana: 17 lipiec 2019 15:53

Zmodyfikowana: 17 lipiec 2019 15:53

Przed nami XXIV Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”

W najbliższy weekend lipca (19-21.07) Czeremcha już po raz dwudziesty czwarty będzie przeżywała najazd fanów folku z całej Europy. Festiwal „Z wiejskiego podwórza” jest uznawany za jedną z najlepszych imprez tego typu w Polsce. Tym razem zaprezentuje się tu blisko 12 zespołów muzycznych, teatrów z Polski, Węgier, Burkina Faso, Rumunii i Ukrainy.

Ilustracja do artykułu foto czeremszyna 1.JPG

„Z wiejskiego podwórza” to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej. To także spektakle, warsztaty - rękodzielnicze, muzyczne, taneczne, kulinarne; wystawy, pokazy filmów. Po raz czternasty w historii festiwalu odbędzie się konkurs kulinarny na potrawę regionalną. Udział w nim wezmą znani polscy kucharze: Joanna Kuroń, Joanna Jakubiuk, Gien Mientkiewicz i Zbyszek Kmieć.

W ciągu trzech dni wystąpią m.in.: Muzykanci (PL), CSÁNGÁLLÓ (HUN), Fanfara Transilvania (RO), Czeremszyna (PL), MAMADOU DIABATE & PERCUSSION MANIA (BFA), Oreada (PL), Stój Katarzyno (PL), FELIX SHINDER & DENGI VPERED (UKR), Karolina Cicha & Spółka (PL), DJ Woj (PL), Summana (PL) oraz Tyś Widzioł (PL).

Dodatkowo organizatorzy zadbali o możliwość wypróbowania swoich sił w V Turnieju Piłki Błotnej SWAMP FOOTBALL.

Szczegły na plakacie w galerii oraz stronie festiwalu - link do strony 

mat. org/oprac.aa

facebook