Dodana: 31 lipiec 2019 15:24

Zmodyfikowana: 31 lipiec 2019 15:24

Białoruskie Spotkania Folkowe z Prymakami. 3 sierpnia w Michałowie

To jedna z największych i najważniejszych imprez kulturalnych mniejszości białoruskiej w Podlaskiem. Każdego roku ta impreza przyciąga do amfiteatru w Michałowie tysiące widzów. W tym roku organizatorzy postanowili wrócić do dawnej tradycji, a cały koncert poprowadzą znani i lubiani członkowie zespołu Prymaki.

Fragment plakatu Białoruskich Spotkan Folkowych 19 (1).jpg

Zapraszamy już w sobotę, 3 sierpnia do Amfiteatru Miejskiego w Michałowie. Początek imprezy o 17, a zabawa potrwa aż do białego rana (na pewno do 2 w nocy). 

To będzie prawdziwa uczta muzyczna dla wszystkich wielbicieli folku, ale przede wszystkim muzyki, tradycji i kultury białoruskiej. Swój występ zapowiedziało blisko 30 zespołów i wykonawców, wśród nich najwięsze gwiazdy z Białorusi: „Bahacz”, „Pieśniary” (którzy w tym roku obchodzą 50-lecie istnienia) i „Ciernica”.

- Tegoroczne Białoruskie Spotkania Folkowe z Prymakami mają ambicje przywrócić tradycje biesiadowania, tak bliską kulturze białoruskiej – mówi Jerzy Ostapczuk, organizator wydarzenia. - Gospodarzami będzie zespół „Prymaki”, który przez cały czas trwania występów będzie siedział przy stole i witał każdego z gości, każdego z wykonawców.

W związku z tym przygotowywana jest strawa nie tylko duchowa. Przy scenie przez cały czas trwania koncertów mają być pieczone prosiaki, ma być tradycyjny poczęstunek białoruski, będzie możliwość kupienia tradycyjnych wianków i kapeluszy tak tradycyjnych dla kultury białoruskiej. A na koniec pokaz fajerwerków.

- Zachęcamy wszystkich do przywiezienia ze sobą koców i urządzania pikników. Najbardziej zalezy nam na takiej swobodnej, biesiadnej imprezie, gdzie wszyscy będziemy świetnie się bawić – podkreśla Marek Nazarko, burmistrz Michałowa.

 

mat.org.

 

facebook