Dodana: 6 lipiec 2015 08:49

Zmodyfikowana: 6 lipiec 2015 09:17

Kontrola dzikich kąpielisk w powiecie kolneńskim

Kolneńscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą kontrowali niestrzeżone kąpieliska na terenie powiatu w rejonie rzeki Pisa. Mundurowi odwiedzili między innymi akweny wodne w Wincencie, Koźle i Cieciorach. Tego rodzaju działania będą w okresie letnim realizowane systematycznie.

Ilustracja do artykułu kolno_patrol.jpg

W trakcie mijającego weekendu kolneńscy policjanci, z uwagi na upały, zintensyfikowali swoje działania na rzecz bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą i przenieśli się w rejon nadrzeczny. Powodem jest rozpoczęty sezon letni, który poza relaksem i odpoczynkiem niesie za sobą wiele zagrożeń.  Funkcjonariusze sprawdzali m.in. czy dzieci i młodzież w bezpieczny sposób spędzają czas nad wodą. Niejednokrotnie młodzi ludzie nie zwracając uwagi na niebezpieczeństwo, korzystają z niestrzeżonych kąpielisk, czy też wchodzą do wody bez wcześniejszego przygotowania. Kąpieliska te nie są dozorowane, często są zaniedbane, zanieczyszczone, bez jakichkolwiek informacji o głębokości wody. Częstym problemem wśród kąpiących jest także brak przygotowania się do kąpieli. Zapominamy, że w upalny dzień, gdy nasze ciało jest rozgrzane, skok do zimnej wody może spowodować szok termiczny. Ponadto wiele osób skacze do wody, bez wcześniejszego sprawdzenia dna, co może skończyć się nawet kalectwem.

Duży problemem stanowią także plażowicze będący pod wpływem alkoholu, którzy bagatelizując zagrożenie w takim stanie wchodzą do wody. Zdarza się również, że osoby na miejsce spożywania alkoholu wybierają łódkę czy kajak. Należy pamiętać, że picie alkoholu jest karane nie tylko na plaży, ale i na wodzie. Nietrzeźwi, złapani przez patrol nie unikną odpowiedzialności. Tego typu kontrole odbywać się będą cyklicznie, przez cały sezon letni.

źródło – oficer prasowy KPP w Kolnie

www.podlaska.policja.gov.pl

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook