Dodana: 27 wrzesień 2014 07:18

Zmodyfikowana: 27 wrzesień 2014 07:18

Święto Rubieży

Stowarzyszenie Pomocy Rubież obchodzi 20-lecie istnienia. Z tej okazji odbyła się dziś uroczystość w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej. Były gratulacje, życzenia, odznaczenia i dyplomy. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, duchowieństwa i służb mundurowych.

Rubież to jedna z najstarszych organizacji charytatywnych działających w Białymstoku, województwie podlaskim i w krajach sąsiadujących, pomagająca Polakom na Kresach Wschodnich. Początki jej działalności przypomniał podczas uroczystości w OIFP prezes stowarzyszenia Józef Kulikowski. Podziękował też wszystkim za wsparcie i pomoc, darczyńcom i sponsorom, sympatykom i wolontariuszom, przekazał ukłony leśnikom.

Na wniosek Rubieży Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył Witolda Karczewskiego, prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W imieniu Prezydenta dekoracji dokonał Wojewoda Podlaski Maciej Żywno.
- Miło być odznaczonym, miło być docenionym, ale to trzeba odpracować i do tego się zobowiązuję - powiedział wzruszony Witold Karczewski.

Następnie wojewoda Maciej Żywno, który jak przyznał od 12 lat współpracuje z Rubieżą, przekazał na ręce prezesa Kulikowskiego pamiątkowy grawerton.

Zarząd stowarzyszenia natomiast przyznał odznaki honorowe za pomoc i zaangażowanie kilkunastu osobom. Wśród odznaczonych znalazł się skarbnik województwa Henryk Gryko.

Zarząd stowarzyszenia liczy sześć osób, wśród nich jest wicemarszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko, który działa w stowarzyszeniu od początku jego istnienia. Całemu zarządowi podziękował za pracę i wręczył dyplomy uznania marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański.

facebook