Dodana: 19 październik 2014 08:24

Zmodyfikowana: 19 październik 2014 08:24

Pierwszy projekt z białostockiego Budżetu Obywatelskiego 2014 zrealizowany

Prezydent Białegostoku przekazał mieszkańcom Centrum Sportów Miejskich na Węglowej.

Centrum Sportów Miejskich to obiekt sportowy zbudowany na terenie kompleksu dawnych magazynów wojskowych przy ul. Węglowej w Białymstoku. Jest to świetnie miejsce do rozwijania swoich pasji i umiejętności w takich dyscyplinach jak np. gimnastyka, akrobatyka, breakdance czy kalistenika. Na otwartej przestrzeni można również uprawiać takie sporty jak: parkur, street workout, freerunning lub crossfit. To idealne miejsce do ćwiczenia, skakania, biegania, tańczenia i pokonywania różnych przeszkód.

W sobotę (18 października) Centrum Sportów Miejskich zostało oficjalnie przekazane białostoczanom przez prezydenta Tadeusza Truskolaskiego. W uroczystości wzięli również udział pomysłodawcy – przedstawiciele Stowarzyszenia Parkur.

Projekt Centrum Sportów Miejskich został wytypowany do realizacji przez mieszkańców Białegostoku. W trakcie głosowania na projekty z Budżetu Obywatelskiego 2014 białostoczanie oddali na niego ponad 3 tysiące głosów. W zeszłorocznej edycji wybrano w sumie do realizacji siedem inwestycji, CSM zajęło wówczas czwarte miejsce.

Białostoczanie już dwukrotnie w sposób bezpośredni zdecydowali o przeznaczeniu części wydatków z budżetu miasta. Wprowadzenie budżetu obywatelskiego w 2013 r. wykazało, że białostoczanie są zainteresowani tym, co w naszym mieście można zmienić czy ulepszyć. Dotychczas odbyły się dwie edycje, w pierwszej do dyspozycji mieszkańców było 10 mln zł, a w drugiej - 12 ml zł. Obydwie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem, w każdej zgłoszono ponad sto projektów, w 2013 r. w głosowaniu wzięło udział ponad 40 tysięcy osób, a rok później – ponad 48,9 tys.

facebook