Dodana: 7 październik 2014 07:03

Zmodyfikowana: 7 październik 2014 07:03

Nowe tereny w Podstrefie Białystok SSSE

Prezydent złożył wniosek o rozszerzenie Podstrefy Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o ponad 64 hektary. Powiększenie podstrefy o tereny na Krywlanach i działki BPNT to szansa na powstanie ok. 2 tysięcy nowych miejsc pracy.

W poniedziałek (06.10.) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podpisał wniosek dotyczący rozszerzenia Podstrefy Białystok o ponad 43 hektary terenów na Krywlanach i niemal 21 hektarów działek Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.
 
Tereny na Krywlanach to obszar przeznaczony pod zabudowę produkcyjną i usługową. Nie posiadają one jeszcze dostępu do infrastruktury technicznej i drogowej. Uzbrojenie tego obszaru zaplanowane jest z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej. Działki Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, położone w bliskiej odległości od Podstrefy Białystok, mają już bezpośredni dostęp do infrastruktury.
 
Wniosek o rozszerzenie Podstrefy Białystok zostanie złożony do zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a następnie niezbędne będzie uzyskanie zgody od Ministra Gospodarki.
 
Utworzona w 2009 r. Podstrefa Białystok SSSE obejmuje teren prawie 30 hektarów. Wszystkie działki inwestycyjne na jej obszarze zostały sprzedane. Dotychczas zainwestowało tam 9 firm. Przedsiębiorcy deklarują zrealizowanie inwestycji o wartości niemal 530 mln złotych. Do tej pory zrealizowano inwestycje za prawie 250 mln złotych. Deklarowana liczba nowych miejsc pracy to ponad 900.
 
Specjalne Strefy Ekonomiczne to instrumenty wsparcia nowych inwestycji w Polsce. Przedsiębiorcy inwestujący w strefach mogą otrzymać pomoc publiczną w postaci ulg w podatku dochodowym. W województwie podlaskim przedsiębiorcy z SSSE mogą liczyć na następujące ulgi:
50% poniesionych wydatków inwestycyjnych dla przedsiębiorców dużych,
60% - dla przedsiębiorców średnich,
70% - dla przedsiębiorców małych.

www.bialystok.pl

 

facebook