Dodana: 18 październik 2014 15:55

Zmodyfikowana: 18 październik 2014 15:55

Białystok: szykuje się komplet publiczności na meczu otwarcia

Prawdopodobnie komplet publiczności, czyli ponad 22 tysiące widzów obejrzy mecz Jagiellonii Białystok z Pogonią Szczecin. Będzie to pierwsze spotkanie po otwarciu całego Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

Aby kibice mogli sprawnie dotrzeć na stadion, będzie więcej autobusów komunikacji miejskiej. Oprócz regularnych linii, które mają przystanki w okolicy stadionu ( 3, 7, 10, 11, 16, 22 i 26) - będą też dodatkowe połączenia.

Z przystanku na ul. Sienkiewicza, przy skrzyżowaniu z ul. Białówny, od 16:00 co dziesięć minut, będą odjeżdżać autobusy specjalne z napisem STADION MIEJSKI.

Po meczu na przystanek przy Kawaleryjskiej podstawione będą dodatkowe autobusy linii nr 3, 5, 10,11, 21, 26.

Zmieniona będzie również organizacja ruchu pojazdów w okolicy stadionu - m.in. wyznaczone będą dodatkowe miejsca parkingowe na ul. Ciołkowskiego i ul. Wiosennej. W związku z tym, ul. Wiosenna będzie jednokierunkowa. Z Wiosennej w Ciołkowskiego będzie można skręcać jedynie w prawo. Taka organizacja obowiązywać będzie w sobotę (18.10) od godziny 15:00. 

Dodatkowo na ulicy Słonecznej będzie zakaz parkowania, który ma obowiązywać już w nocy z piątku na sobotę.

Kibice z ULTRY powinni pamiętać o przeniesieniu tego sektora na przeciwległą trybunę. Teraz na swój sektor wejdą od strony ulicy Słonecznej, a nie jak do tej pory od strony ulicy Ciołkowskiego.

Karnety z nowym oznaczeniem miejsc będzie można wydrukować od czwartku. Nie jest to jednak obowiązkowe - do końca rundy można używać tych "ze starym" oznaczeniem sektorów.

W dniu meczu bramy na stadion otwarte będą już o 14:00. O 16:00 na sektorze rodzinnym pojawią się piłkarze Jagiellonii, którzy będą rozdawać autografy.

Początek meczu Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin o 18:00. Spotkanie poprzedzi show inaugurujące otwarcie stadionu przy Słonecznej.

Za: Radio Białystok http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/117462

facebook