Dodana: 26 wrzesień 2014 06:41

Zmodyfikowana: 26 wrzesień 2014 06:41

Białystok. Zamknięta linia kolejowa do Warszawy

To już pewne - przez rok zamknięty będzie fragment linii kolejowej Białystok-Warszawa. PKP PLK i firma Torpol podpisały aneks regulujący przebieg modernizacji. Potwierdzono w nim, że przez remont, od 12 października odcinek Warszawa - Sadowne będzie zamknięty.

Według PKP, dzięki temu prace modernizacyjne w tym miejscu powinny zakończyć się 10 miesięcy wcześniej, czyli pod koniec przyszłego roku. Gdyby ruch został utrzymany, utrudnienia związane z remontem trwałyby aż 2 lata.
 
W czasie modernizacji torów pasażerowie będą mogli podróżować na dwa sposoby. Pierwszy to przejazd pociągiem z Białegostoku do Małkini, by tam przesiąść się do autobusu zastępczego na trasie Małkinia-Warszawa. Autobusy będą jeździły co dwie godziny i mają być skomunikowane z pociągami do i z Białegostoku, zatrzymującymi się w Czyżewie, Szepietowie i Łapach. Ma być osiem par takich połączeń dziennie.
 
Drugi wariant to cztery, w ciągu dnia, autobusowe bezpośrednie połączenia Warszawa-Białystok-Warszawa. Taki wariant komunikacji zastępcza będzie obowiązywać przynajmniej do grudnia, kiedy to zmieniane są rozkłady jazdy pociągów. (aj/wsz)
 
Źródło: Radio Białystok
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/116755
facebook