Dodana: 9 październik 2014 10:54

Zmodyfikowana: 9 październik 2014 10:54

80 milionów euro dostępnych dla europejskich MŚP

Komisja Europejska uruchomiła inicjatywę FIWARE przeznaczając 80 mln € dla MŚP, Startups i internetowych przedsiębiorców na realizację innowacyjnych projektów z wykorzystaniem technologii FIWARE.

FIWARE jest częścią Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w UE na rzecz przyszłości Internetu i zobowiązań UE, aby pomóc przedsiębiorcom rozwijać się w Europie w ramach inicjatywy Startup Europe. Ponadto program umożliwia szybszy rozwój i wdrażanie zaawanasowanych aplikacji internetowych, a innowacyjne rozwiązania wprowadzone w wybranych sektorach pozwolą na stworzenie zrównoważonego globalnego ekosystemu i łatwiejszy dostęp do docelowej grupy klientów.

"Wiele aplikacji zostało już stworzonych z pomocą programu FIWARE – zaczynając na ostrzeżeniach przed trzęsieniami ziemi, zapobiegając marnotrawstwu żywności kończąc na aplikacji Smartaxi. Jestem szczęśliwa, że oddaję dziś w wasze ręce nowe narzędzie dla małych i średnich przedsiębiorstw i przedsiębiorców. Wykorzystajcie tę innowacyjną technologię by szybciej i lepiej rozwijać usługi internetowe." Powiedziała Neelie Kroes, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i komisarz ds. Agendy Cyfrowej.

W ramach programu FIWARE Accelerator zostaną wybrane, objęte wsparciem i  finansowaniem najlepsze propozycje biznesowe bazujące na technologii FIWARE. Ponad 1000 firm i deweloperów aplikacji otrzyma środki finansowe sięgające kwoty do 150.000 euro na realizację swojego projektu.

Aby przyłączyć się do programu, należy opracować pomysł na nową usługę online, zebrać zespół projektowy i wybierając jeden z 16 obszarów m.in. dotyczących koncepcji Inteligentnych Miast, e-zdrowia, transportu, energii i środowiska, mediów, logistyki czy e-uczenia wypełnić aplikację na stronie internetowej programu.

Aplikacja on-line na niektóre z działań w ramach ww. dziedzin są już otwarte.  Zapraszamy do zapoznania się z inicjatywą FIWARE.
 
Więcej informacji na stronie: www.fi-ware.org.

 

 

Biuro Regionalne Województwa Podlaskiego

facebook