Dodana: 4 sierpień 2019 23:14

Zmodyfikowana: 6 sierpień 2019 08:43

Światowe Disco pod Gwiazdami – w Białymstoku! Dzień drugi.

Energetyczna „Samba de Janeiro" zespołu Bellini rozpoczęła drugi dzień festiwalu Disco pod Gwiazdami „Miłość w Białymstoku”. Szósta edycja letniego spotkania z muzyką disco odbyła się w weekend 3-4 sierpnia br. w kampusie Politechniki Białostockiej, a mieszkańców regionu zaprosił na nią Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego i Telewizja Polsat.

Troje mężczyzn i kobieta tańczą i śpiewają na dużej scenie. Na górze sceny znajdują się trzy gwiazdy.

- Dziękuje Wam serdecznie za dwa dni dobrej zabawy - mówił z festiwalowej sceny do publiczności marszałek Artur Kosicki. - Naprawdę pokazaliśmy, że w Białymstoku, w województwie podlaskim jest bardzo dobra energia. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej zabawy!

Drugi dzień muzycznego święta disco należał w większości do zagranicznych przedstawicieli tego muzycznego nurtu. Na scenie - podlaskiej publiczności a także widzom telewizji Polsat (koncerty były transmitowane na żywo) zaprezentowali się m.in. Fun Factory ze swoim hitem „I Wanna B With U” i „Celebration”, żeńskie trio Bellini z latynowskimi rytmami, z kolei polski Brave wykonał covery wielkich przebojów: ”Flames of Love” (w oryginale śpiewał to przedstawiciel nurtu italo disco – Fancy) i „I Just Called Just Say i Love You” (wielki hit autorstwa Stevie Wondera).

 Do disco z elementami orientu porwał wielotysięczną publikę Arash a albańsko-grecki producent i piosenkarz Claydee zaśpiewał swoje największe hity w tym m.in.: „Mamacita buena”. Tego wieczoru nie zabrakło też wielkiego przeboju „Sexualna” ukraińskiej grupy Mirami, która odśpiewała również „Hej, Sokoły” w rytmie disco. Tysiące osób tańczących na kampusie rozgrzał także osiagający niewiarygodną liczbę odsłon (1 miliard!) na YT - Aronchupa.

Najbardziej oczekiwaną gwiazdą wieczoru była słynna w latach 80-tych C.C. Catch, której największe przeboje, jak choćby zaśpiewany wczoraj w Białymstoku „Heartbreak Hotel” stworzył autor sukcesu Modern Talking czy Sandry, czyli Dieter Bohlen.  

Inni z kolei wyczekiwali sławy nie mniejszej, czyli Captain Jack z jego rytmicznymi utworami m.in. „Give  It Up”, a także Danzela  - z energetycznym „Pump It Up”. Danzel w tym roku koncertuje pod znakiem jubileuszu, czyli 15 lat swojej artystycznej pracy. Jak powiedział w wywiadzie dla Telewizji Polsat w tym czasie w Polsce zagrał blisko 400 koncertów!

 Tak jak dnia pierwszego niepodzianką był występ prowadzącej festiwal w duecie z Miśkiem Koterskim – aktorki Joanny Liszowskiej w repertuarze Zdzisławy Sośnickiej (zaśpiewała „Aleję gwiazd”), tak i drugiego dnia "Lisza" śpiewająco stanęła przed publicznością. Tym razem jednak z singlem  „Into You” ze swojej nowej płyty:

Koncertowi na kampusie Politechniki Białostockiej towarzyszyło wesołe miasteczko z wieloma atrakcjami dla małych i dużych. Publiczność, która także w niedzielę szczelnie wypełniła campus przy ul. Zwierzynieckiej, mogła też zaopatrzyć się tam w szereg kolorowych, świecących nakryć głowy, okularów i gadżetów a spragnieni i głodni po tanecznym szaleństwie – skorzystać ze strefy gastronomicznej.

Kampus Politechniki Białostockiej podczas weekendu z Disco pod Gwiazdami odwiedziło tysiące mieszkańców regionu oraz turystów z różnych stron Polski i świata. Ile osób bawiło się z nimi przed telewizorami? Wkrótce przedstawimy takie dane. Według Nielsen Audience Measurement poprzednią transmisję wydarzenia (Stężyca 2017) nadawaną w Telewizji Polsat, obejrzało w sumie prawie 2 miliony widzów.

Relacja z pierwszego dnia Disco Pod Gwiazdami – „Miłość w Białymstoku” – link do strony

Więcej filmów z festiwalu znaleźć można na fb Telewizji Polsat - link do strony: https://www.facebook.com/polsat/videos/

Organizatorami wydarzenia Disco pod Gwiazdami byli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Telewizja Polsat, World Media.

Patronami medialnymi wydarzenia byli: tygodnik "Na żywo", dziennik "Super Express", Program Pierwszy Polskiego Radia oraz Wirtualna Polska.

Partnerem wydarzenia była: Politechnika Białostocka.

art

 

facebook