Dodana: 2 sierpień 2019 11:02

Zmodyfikowana: 2 sierpień 2019 11:02

Supraskie Rowery Uzdrowiskowe gotowe do jazdy

Pierwsze 20 minut za darmo, dwie stacje wypożyczeń i 12 jednośladów - system rowerów do wypożyczenia w uzdrowisku Supraśl rozpoczął swój pierwszy sezon. Od 1 sierpnia do końca listopada br. rowery czekają na użytkowników.

Stacja Supraskiego Roweru Uzdrowiskowego - rowery przy stelażach , w tle trawnik.

Stacje wypożyczeń znajdują się na rynku w Supraślu oraz przy szkole w Sobolewie. Operator systemu, Nextbike Polska, wdrożył system i przez cały okres umowy będzie odpowiadał za jego kompleksową obsługę.

Przed skorzystaniem z roweru należy wejść na stronę internetową www.supraskirower.pl, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin, uiścić opłatę inicjalną w wysokości minimum 10 złotych i kliknąć w link weryfikacyjny. Po zaksięgowaniu płatności na koncie, można już dokonywać wynajmów. Operator systemu, firma Nextbike Polska, zwraca uwagę, że konto użytkownika jest aktywne (umożliwia wypożyczanie), tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł.

Zgodnie z cennikiem wypożyczalni, pierwsze 20 minut każdego wynajmu roweru jest zawsze darmowe. Czas od 21 do 60 minuty kosztuje 1 złoty. Druga godzina to 3 złote, a każda następna – 5 złotych. Sama opłata inicjalna, o ile nie zostanie wykorzystana na wypożyczenia dłuższe niż 20 minut, podlega zwrotowi w momencie zamknięcia konta w systemie lub jest do wykorzystania na przejazdy powyżej bezpłatnych limitów czasowych w ramach sieci wypożyczalni rowerów Nextbike.

Samo wypożyczenie roweru jest bardzo łatwe. W celu wynajęcia roweru za pomocą terminalu wystarczy nacisnąć przycisk „Wypożycz” na klawiaturze. Następnie – zalogować się, podając numer telefonu komórkowego i PIN nadany podczas rejestracji oraz podać numer roweru, który chcemy wynająć. Po tych operacjach zostanie on zwolniony automatycznie. Jeżeli rower jest zabezpieczony linką – należy odblokować go za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego.

Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, wtedy wypożyczenie jest jeszcze łatwiejsze. W ten sposób można wypożyczyć rower zarówno zamknięty w elektrozamku jak i zabezpieczony za pomocą obejmy bez podchodzenia do terminala.

 Zwrócenie roweru dokonywane jest poprzez „wpięcie” go do elektrozamka. Sygnał dźwiękowy potwierdza, że zostało to zrobione prawidłowo.  Jeśli nie ma wolnego miejsca w stacji, wystarczy przypiąć rower zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru i przetasować cyfry. Następnie podejść do terminala, nacisnąć „Zwrot” na klawiaturze i postępować zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu lub zadzwonić na infolinię.

SRU jest kompatybilny białostockim BiKeRem i z systemami w wielu miastach w Polsce.

mat. i fot. UM w Supraślu/opr.art

 

facebook