Dodana: 31 maj 2019 17:31

Zmodyfikowana: 31 maj 2019 17:31

Spora dawka wiedzy i niezapomniane wrażenia artystyczne – wyjątkowi goście w urzędzie marszałkowskim

W przeddzień Dnia Dziecka, 31 maja, urząd marszałkowski odwiedziły przedszkolaki z białostockiego przedszkola im. Marii Montessori i pierwszoklasiści z choroskiej podstawówki. Sala sejmikowa na blisko godzinę zamieniła się w scenę teatralną, bowiem goście zaprezentowali pracownikom urzędu znakomity program artystyczny. Tuż przed występem, młodych artystów i ich wychowawczynie zaprosił do swego gabinetu Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki

Ilustracja do artykułu Dzień Dziecka w UMWP (14).jpg

O tym jak powstawał wszechświat i jak jest zbudowany układ słoneczny można było dowiedzieć się z przedstawienia przygotowanego przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 36 im. M. Montessori w Białymstoku. Natomiast na chwilę relaksu zaprosiły pracowników urzędu pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy prezentując program taneczno-muzyczny „Muzyka w naturze”.
Ale zanim rozpoczęła się część artystyczna, dzieci i ich wychowawczynie zostały zaproszone do gabinetu marszałka Artura Kosickiego.
Tam najmłodsi mieszkańcy województwa mieli okazję dowiedzieć się czym zajmuje się marszałek, porozmawiać o przedstawieniach  teatralnych i operowych dla dziecięcej widowni przygotowywanych przez podlaskie instytucje kultury i o tym, w jaki sposób zmienia się ich otoczenie dzięki funduszom unijnym.

Po spotkaniu z marszałkiem i po występach mali goście wzięli udział w zabawach przyrodniczych przygotowanych przez pracowników Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej w Supraślu w sali obrad podlaskiego sejmiku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Dziecka w urzędzie marszałkowskim 

ak
fot. Anna Augustynowicz

facebook