Dodana: 19 sierpień 2019 13:39

Zmodyfikowana: 19 sierpień 2019 13:39

Sierpniowy czas podziękowań i radości

- Te sierpniowe dni to szczególny czas dla wszystkich Polaków, wszystkich ludzi wierzących i wszystkich ludzi, którzy trudzą się, aby nikomu nie zabrakło chleba. To czas zadumy nad przeszłością, patriotyzmu, modlitwy, podziękowań ale też odpoczynku i radości - mówił wicemarszałek Marek Olbryś podczas rodzinnego festynu w czwartek (15 sierpnia br.) w Jabłonce Kościelnej w gminie Wysokie Mazowieckie. Wicemarszałek odwiedził także odpustowo - dożynkową zabawy w Kołakach Kościelnych.

Wicemarszałek M.Olbryś wręcza nagrody za równianki.

- Życzę, aby towarzyszyła państwo zawsze miłość do Ojczyzny, do najbliższych, życzliwość wobec sąsiadów. Razem budujemy przyszłość Polski i jestem przekonany, że wszystko idzie w dobrym kierunku - powitał mieszkańców Jabłonki Kościelnej, gminy Wysokie Mazowieckie i powiatu wysokomazowieckiego Marek Olbryś. Refleksjami nad przeszłością i czasem współczesnym podzielili się także z zebranymi wójt Krzysztof Krajewski i starosta Bogdan Zieliński 

Wójt gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztof Krajewski wraz ze współpracownikami i mieszkańcami Jabłoni oraz pozostałych miejscowości przygotował festyn, na którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pięć Kół Gospodyń Wiejskich (Jabłoneczka, Miodusianki, Świerczewianki, Święckowiacy i Podlaskie Gołaszanki) przygotowało stoiska, przy których zmysły wzroku, smaku, węchu i dotyku nie wiedziały, któremu należy się pierwszeństwo.

Na scenie prezentowały się dzieci ze szkoły w Jabłonce i zespół disco polo. Maluchy szalały na dmuchanych konstrukcjach. Konna bryczka zabierała gości na przejażdżki. Były konkursy, zabawy. Wśród widzów znaleźli się m. in. wojewódzcy radni Stefan Krajewski i Jerzy Leszczyński, samorządowcy z sąsiednich gmin.

"Roboczą" częścią udziału wicemarszałka Marka Olbrysia w festynie w Jabłonce był udział nagradzaniu autorów (a właściwie autorek, bo okazało się, że to kobieca specjalizacja) najpiękniejszych równianek , czyli żniwnych bukietów. W honorowaniu najlepszych Kół Gospodyń Wiejskich pomagał z kolei poseł Jacek Bogucki .

W nieodległych od Jabłonki Kołakach Kościelnych, gdzie odbywał się odpust w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także tradycyjny dożynkowy festyn dla mieszkańców, wójt Sylwester Jaworowski także "zatrudnił" Marka Olbrysia do oceny równianek, ale również wyrobów w konkursie kulinarnym.

Do Kołak przyjechała mocna ekipa parlamentarzystów z województwa podlaskiego: Bernadeta Krynicka, Lech Antoni Kołakowski, Henryk Wnorowski. Listownie pozdrowili mieszkańców i gości europoseł Krzysztof Jurgiel oraz  wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Mg/red. art

facebook