Dodana: 25 czerwiec 2019 15:05

Zmodyfikowana: 25 czerwiec 2019 15:05

Podlaski BUS 500+ wyruszył w teren

Rozpoczęła się kampania informacyjna rządowego programu #Rodzina500Plus w rozszerzonej formule – od 1 lipca br. świadczeniem w wysokości 500 zł będą objęte wszystkie dzieci do ukończenia przez nie 18 r.ż, także pierwsze i jedyne.

Ilustracja do artykułu 500++ logo rodzina.png
100 tys. kolejnych dzieci w w Podlaskiem skorzysta od 1 lipca z rozszerzonego programu „Rodzina 500 plus”. Dotychczas świadczeniem tym było objętych ok. 118 tys. dzieci w regionie – poinformował w poniedziałek w Supraślu wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

O zmianach w programie, w ramach którego rodzice będą mogli otrzymać świadczenie w wysokości 500 zł także na pierwsze dziecko, będzie informować w Podlaskiem specjalny bus informacyjny, który w poniedziałek ruszył w trasę po całym regionie.

Mobilny punkt informacyjny (bus i stoisko z logo Rodzina 500+) Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego będzie obecny w każdą niedzielę od teraz do końca lipca na dużych imprezach w regionie.

Gdzie będziemy z busem 500+ w Podlaskiem:
30 czerwca w SZEPIETOWIE na Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym
7 lipca w AUGUSTOWIE na Targach Agro-Eko-Turystycznych Polska Smakuje
14 lipca w CIECHANOWCU na XI Zajeździe Wysokomazowieckim
21 lipca w MOŃKACH na Dniach Moniek
28 lipca w TYKOCINIE na Biegu Stefana Czarnieckiego

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski o 500+: Rząd aktywnie wspiera polskie rodziny

Jak tłumaczył wojewoda podlaski, urząd wojewódzki chce pomagać mieszkańcom regionu w skorzystaniu z programu Rodzina 500+. Zwłaszcza tym, którzy dotychczas nie mogli się ubiegać o to świadczenie. Będą oni m.in. mieć możliwość wypełnienia wniosku elektronicznie w punktach informacji o programie. „Liczymy na to, że ta nasza akcja zostanie z jednej strony dobrze przyjęta, a z drugiej strony będzie taką formą praktyczną propagowania naszego programu” – mówił wojewoda podlaski.

Wojewoda podlaski poinformował, że obecnie wniosek o świadczenie 500 Plus będzie uproszczony, krótszy, a potwierdzenie z gminy o przyznaniu świadczenia będzie można dostać nawet e-mailem. Jak mówił, wprowadzane zmiany mają wpłynąć na to, że świadczenie będzie przyznawane „szybciej i sprawniej, i przy nakładzie mniejszych kosztów”.

Wnioski o świadczenie na pierwsze dziecko w rodzinie można drogą elektroniczną składać w całym kraju od 1 lipca, w formie papierowej od 1 sierpnia. Gdy w rodzinie jest np. dwoje dzieci nie trzeba składać dwóch odrębnych wniosków, a jeden - tłumaczył wojewoda.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski mówił, że z danych statystycznych wynika, iż zmieniła się „struktura wydatków polskich rodzin”, zwłaszcza rodzin uboższych, bo więcej pieniędzy zamiast na podstawowe potrzeby mogą wydać np. na wypoczynek, kulturę czy edukację, a program pomaga wyjść rodzinom z niedostatku.

 

źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki 

Pliki do pobrania

facebook